KHK çıkarıp Erdoğan'a yurt dışı yasağı koysunlar

CHP'li Bülent Tezcan hükümetten talepte bulundu: Son bir OHAL KHK’si çıkarıp Erdoğan'a yurtdışı yasağı koysunlar.

KHK çıkarıp Erdoğan'a yurt dışı yasağı koysunlar

HABER MERKEZİ- CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan CNN Turk'te Şirin Payzın'ın sunduğu  'Neler Oluyor' programında Erdoğan'ın yurtdışı ziyaretlerini değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tunus ziyareti özelinden açıklama yapan Tezcan, Sputnik'in haberine göre, anlaşmayı 'akılla izih edilemeyecek türden' sözleriyle tanımladı. 

 Erdoğan'ın yurtdışına her çıkışında çiftçiyi zarara uğratan bir anlaşmayla geri döndüğünü dile getiren Tezcan, "Hükümetten bir talebim var. Son bir OHAL KHK’sı çıkarsınlar. Erdoğan’a yurt dışı yasağı koysunlar. Her gittiği yerden çiftçimizin zararına bir şeyler alıyor" dedi.

'OHAL İKTİDAR İÇİN BONZAİ OLDU'

Payzın'ın “Hükümet yetkilileri halkın hayatı etkilenmiyor diyor” şeklindeki yorumu üzerine de Tezcan,"OHAL iktidar için bonzai gibi oldu. Bu itiraftır. Biz OHAL’le devam edeceğiz diyorlar. Niyetleri bu. Ortadoğu dün de kan gölüydü, bugün de öyleydi. Demek ki bizim halkımız ölünceye kadar OHAL’le yaşayacak. " diye konuştu.

OHAL DARBEDİR, KİMSENİN CAN GÜVENLİĞİ YOK

OHAL'in bir hukuk, özgürlük ve demokrasi sorunu olduğuna değinen Tezcan.  "OHAL, 20 Temmuz sivil darbesidir. OHAL olduğu sürece kimsenin can güvenliği yoktur. Sermaye güvence altına değildir. Mallarına el konulabilir. Sermaye güvenli liman arar. OHAL kalsın enflasyon 5 puan düşer. OHAL ile grev yasağı getirdiler. Ne ilgisi var FETÖ ile grevin? Sarayın masrafını hesapladık. Dakikada bir asgari ücret. Büyüdük diyorlar ama işsizlik yüzde 11’ün üzerinde." dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER