Karamollaoğlu: 'Bugün kaşıkla verip seçimlerden sonra kepçeyle alacaklar'

POLİTİKA-Ziraat Bankası'nın futbol kulüplerinin milyarlarca lira borcunu üstleneceği iddialarını değerlendiren SP Lideri Karamollaoğlu, 'Topçuya gelince gol ama çiftçiye gelince ofsayt' dedi.

Karamollaoğlu: 'Bugün kaşıkla verip seçimlerden sonra kepçeyle alacaklar'

HABER MERKEZİ-Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin büyük futbol kulüplerinin 10 milyar liraya yakın borçlarını Ziraat Bankası'nın üstleneceği iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, çiftçiyi ve ziraatı desteklemek için kurulan Ziraat Bankası'nın ziraat dışında her konu ile ilgilenir hale getirildiğini söyledi.

Eleştirilerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim meydanlarında sık sık dile getirdiği 'Beraber yürüdük biz bu yollarda' şarkısını hatırlatarak başlayan Karamollaoğlu, "Cumhurbaşkanı'na sormak istiyorum, şimdi siz kimlerle yürüyorsunuz o yollarda? Çiftçi bir yıldır avazı çıktığı kadar bağırıyor, gübre fiyatlarının geldiği nokta ortada, tohumun geldiği fiyat ortada, mazotun geldiği fiyat ortada. Çiftçimize milli hasılaya oranla 45 milyar lira destek çıkılması gerekirken hazineden 16 milyar lira pay ayrıldı. Şimdide seçim önü 2 milyar liralık destek paketi verileceği belirtiliyor. Ziraat Bankası kendi görevini üstlenip çiftçiyi desteklemeli."

'ÇİFTÇİ EKİN EKECEĞİNE TOP OYNASA VERGİ ÖDEMEYECEK'

Çiftçiyi ve ziraatı desteklemek için kurulan Ziraat Bankası'nın gelinen süreçte futbol kulüplerinin borcunu üstlenen bir bankaya dönüştürüldüğünü belirten Karamallolaoğlu, "Çiftçiye gelince ofsayt, topçuya gelince gol" dedi:

"Bunun bir örneğini geçen yıl satılan büyük bir medya kuruluşunun satış aşamasında da yaşadık. Çiftçinin yana yakıla size dertlerini yakardığı ama bir türlü dertlerine derman olmadığınız bir dönemde? Çiftçiye gelince ofsayt, topçuya gelince gol. Ne ala memleket. Siz bu milletle dalga mı geçiyorsunuz? Tarlada ekin ekersek borçluyuz, devlet sesimizi duymuyor, fakat tarlayı çimlendirir top oynarsak ne vergi veriyoruz ne de borç ödüyoruz? Bu ne akla ne mantığa sığar, böyle bir karar bütün milletimizin vicdanını yaralar." 

'BUGÜN KAŞIKLA VERİP SEÇİMLERDEN SONRA KEPÇEYLE ALACAKLAR'

Eskiden seçim öncesi makarna ve kömür dağıtan AKP iktidarının şimdi kredi borçları sildiğine dikkat çeken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, siyasi iktidarın seçimlerdeden sonra milletin canını okuyacağından şüphe duymadığını söyledi:

"Bu iktidarın bizim söylediklerimizi yapma gayretleri var lakin bir bütün olarak bunu beceremiyorlar. Bunun en son örneği Cumhurbaşkanının açıkladığı kredi kartları borçlarının Ziraat Bankası aracılığı ile yapılandırılması meselesi. Ne olacak, 132 milyar liralık milletin kredi kartı borçlarını Ziraat Bankası aracılığı ile düşük faizli kredilerle ödenecek. Sormak istiyorum bu kadar büyük hacimli bir kaynak nasıl sağlanacak? İktidar ne hikmetse seçim yaklaştıkça kesenin ağzını açıyor, verebildiğince veriyor. Eskiden seçim öncesi makarna ve kömür dağıtılırdı şimdi ise kredi borçları siliniyor. Maddi durumu kötü olan vatandaşlarımızın elektrik borçlarını devlet üstleniyor. Lakin kimsenin şüphesi olmasın seçimden sonra iktidar milletin canını okuyacak. Bugün kaşıkla verdiklerini Mart'tan sonra kepçe ile alacaklar."

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER