Jet soruşturmaya tepki: Halkın vekili olmak bunu gerektirir

DİYARBAKIR - Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı jet soruşturmaya tepki gösteren HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları, “Halkımızın acılarını da sevinçlerini de paylaşacağız. Halkın vekili olmak bunu gerektirir” dedi

Jet soruşturmaya tepki: Halkın vekili olmak bunu gerektirir

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır milletvekilleri Musa Farisoğulları ve Remziye Tosun hakkında dün gece PKK’li Mehmet Yakışır’ın cenaze törenine katıldıkları gerekçesiyle soruşturma başlattı. HDP’li vekil Musa Farisoğulları, açılan soruşturma ve havuz medyası tarafından kendilerini hedef gösteren haberlere tepki gösterdi.

‘HALKIN YANINDA SAF TUTMAK ZORUNDAYIZ’

Halk oylarıyla seçilen milletvekilleri olduklarını ifade eden Farisoğulları, şunları söyledi: “Halkımızı derdini ve acılarını paylaşmak için bir sorumluluğumuz var. Biz kimlikleri sorgulamadan, bu kentte yaşayan halkımızın acılarını paylaşmak gibi bir görevimiz var. Kentin vekilleri olarak cenaze törenine katılarak, ailenin acısını paylaştık. Halkı temsil etmek ve milletvekili olmak, köşklerde, deri koltuklarda oturmak değildir. Halkımızın yanında saf tutmak zorundayız.”

‘VİCDANİ VE AHLAKİ DEĞİL’

Cenazelerin kimliklerinin sorgulanamayacağını dile getiren Farisoğulları, açılan soruşturmaya dair şöyle konuştu: “Açılan soruşturma akla uygun değil. Hiç ahlaki ve vicdani bir tutum değildir. Halkımızın acılarını da sevinçlerini de paylaşacağız. Halkımızın yanında olacağız. Halkın vekili olmak bunu gerektirir.”

‘HALKIN ACISINI PAYLAŞMAYACAKSAM…’

Havuz medyası ve sosyal medya üzerinden hedef gösterilmelerine tepki gösteren Farisoğulları, “Dünyaya, insanlığa ve ahlaki değerlere bakış açılarını ortaya koydular. Bu haberlerde etiklik var mı? Biz birilerinin gönlünü hoş etmek, diğerlerine karşı tutum geliştirmek anlamıyla geliştirdiğimiz bir görev değil. Bu temel sorumluluğumuzdur. Halkımın acısını paylaşmayacaksam, ben nasıl milletvekili olabilirim?” diye sordu.(MA)

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER