İYİ Parti 107 belediye başkan adayını açıkladı

POLİTİKA-İYİ Parti, 2'si büyükşehir, 4'ü il olmak üzere 107 belediye başkan adayını belirledi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tuna Işıkhan oldu.

İYİ Parti 107 belediye başkan adayını açıkladı

 İYİ Parti, 2 büyükşehir, 4 il, 79 ilçe, 22 belde belediye başkan adayını açıkladı. Manisa’da Orkun Şıktaşlı, Mardin’de Tuna Işıkhan, Batman’da Esat Özgül, Hakkari’de Yaşar Yorulmaz, Karabük’te Dursun Altıparmak ve Şırnak Merkez Haci Özer aday gösterildi.

Adayların isimleri şöyle:

  1. Manisa Büyükşehir Orkun Şıktaşlı
  2. Mardin Büyükşehir Tuna Işıkhan
  3. Batman Merkez Esat Özgül
  4. Hakkari Merkez Yaşar Yorulmaz
  5. Karabük Merkez Dursun Altıparmak
  6. Şırnak Merkez Haci Özer
  7. Adana Yumurtalık Mustafa Kara
  8. Afyonkarahisar Sultandağı Yeşilçiflik Nihat Topçu
  9. Aksaray Ağaçören Osman Eroğlu
  10. Aksaray Güzelyurt Doğan Güvener
  11. Bartın Amasra Levent Gülbezer
  12. Batman Beşiri Abdülaziz Can
  13. Bursa İznik Kenan Karakaş
  14. Bursa Karacabey Ayhan Tayfur
  15. Bursa Keles Hüseyin Ekmekci
  16. Burdur Kemer İsmail Boztaş
  17. Çorum Boğazkale Kürşat Aşık
  18. Çorum Laçin Şuaip Karakuş
  19. Denizli Baklan Hakan Orhan
  20. Denizli Beyağaç Rifat Pürdik
  21. Düzce Gümüşova Ramazan Özdemir
  22. Edirne Lalapaşa Bülent Şahinşah
  23. Elazığ Baskil Rahmi Ayas
  24. Elazığ Karakoçan Mehmet Zeyneloğlu
  25. Erzurum Aziziye Murat Resuloğlu
  26. Erzurum Horasan Hatem Bastem
  27. Erzurum Karaçoban Nazmi İme
  28. Erzurum Karayazı Ali Tan
  29. Erzurum Oltu Rüstem Üstün
  30. Erzurum Pasinler Bünyamin Ucun
  31. Erzurum Palandöken Canan Uçar
  32. Erzurum Uzundere Burhan Polat
  33. Erzurum Yakutiye Alper Eminoğlu
  34. Gaziantep Nizip Mehmet Aslan
  35. Gaziantep Yavuzeli Mehmet Kaya
  36. Hatay Dörtyol Metehan Duduoğlu
  37. Hatay Belen Hayri Yüksel
  38. Hakkari Çukurca Yaşar Turan
  39. Hakkari Yüksekova Sabri Diri
  40. Isparta Merkez Kuleönü Veli Aydınlı
  41. Isparta Atabey Hasan Tosun
  42. Isparta Eğirdir Tuba Karaca
  43. Isparta Gönen Güneykent Mehmet Bozok
  44. Isparta Uluborlu Aziz Tuna
  45. Isparta Yalvaç Tekin Bayram
  46. Isparta Yalvaç Höyüklü Mehmet Bildiren
  47. İstanbul Arnavutköy Muharrem Yaman
  48. İstanbul Bağcılar Muhammed Bayram
  49. İstanbul Şile Rahmi Çakar
  50. İstanbul Beykoz Bilgehan Murat Miniç
  51. İstanbul Bakırköy Ateş Ünal Erzen
  52. İzmir Karşıyaka Mehmet Yıldırım
  53. Kırklareli Vize Bülent Türker
  54. Kırklareli Demirköyü Özgür Kınay
  55. Kırklareli Pehlivanköy Hasan Topgüllü
  56. Kırklareli Babaeski Karahilal İsa Yılmaz
  57. Kırklareli Babaeski Alpullu Serdar Terzi
  58. Kocaeli Çayırova İlhami Bayrak
  59. Konya Sarayönü Mehmet Karlı
  60. Konya Çeltik İzzet Çalık
  61. Konya Selçuklu Muammer Çağlayan
  62. Konya Akören İbrahim Ataç
  63. Manisa Demirci Haluk Şenyurt
  64. Manisa Gördes Mesut Efe
  65. Manisa Köprübaşı Fatih Taşlı
  66. Manisa Kula Selim Aşkın
  67. Manisa Selendi Yasin Dumlupınar
  68. Manisa Şehzadeler İsa Özdemir
  69. Manisa Yunusemre Kürşat Mithat Özkan
  70. Mardin Dargeçit Seyfettin Doğan
  71. Mardin Kızıltepe Ekrem Ayar
  72. Mardin Savur Şehmus Akgül
  73. Muğla Datça Levent Aslan
  74. Muğla Ula Ferhat Özden
  75. Muş Bulanık Sarıpınar Gıyasettin Kaya
  76. Muş Bulanık Yoncalı Bayram Akdeniz
  77. Niğde Çamardı İbrahim Gürbüz
  78. Ordu Aybastı Yüksel Tokat
  79. Ordu Kabadüz Mehmet Yılmaz
  80. Osmaniye Bahçe Nazım Akyüz
  81. Samsun Asarcık Bahri Köşiş
  82. Samsun Tekkeköy Mustafa Candal
  83. Samsun Ondokuzmayıs Ahmet Topal
  84. Siirt Eruh Resul Güneş
  85. Siirt Tillo Davut Dalkılıç
  86. Şırnak Cizre Ali Mungan
  87. Şırnak İdil Metin Yetik
  88. Şırnak Güçlükonak Rıdvan Oğur
  89. Şırnak Güçlükonak Fındık Ramazan İlhan
  90. Şırnak Silopi Serhat Açıl
  91. Şırnak Uludere Raşit Babat
  92. Trabzon Köprübaşı Selim Avcı
  93. Yozgat Akdağmadeni Belekçahan İsmail Parlak
  94. Yozgat Akdağmadeni Oluközü Samet Yılmaz
  95. Yozgat Akdağmadeni Umutlu Ali Parlak
  96. Yozgat Aydıncık Murat Başkan
  97. Yozgat Boğazlıyan Ovakent Arif Şahingöz
  98. Yozgat Boğazlıyan Sırçalı Hacı Mustafa Dilek
  99. Yozgat Boğazlıyan Uzunlu Tekin Beceren
  100. Yozgat Sorgun Çiğdemli Hüseyin Nazlıoğlu
  101. Yozgat Sorgun Doğankent A. Kerim Erkan
  102. Yozgat Sorgun Gülşehri Nuri Soylu
  103. Zonguldak Merkez Karaman Serhat Yıldırım
  104. Zonguldak Merkez Beycuma Tayfun Sarsık
  105. Zonguldak Alaplı Gümeli Ramazan Akdeniz
  106. Zonguldak Kilimli Erdinç Kavgidan
  107. Zonguldak Kilimli Muslu Burhan Göktaş
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER