İsrail’den Erdoğan’a yanıt: İsrail’e saldırmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kudüs ve ABD’ye ilişkin yaptığı açıklamaya İsrail’den yanıt geldi. İsrail Dışişleri Bakanı Emanuel Nahson, "Erdoğan tanısın ya da tanımasın, Kudüs Yahudilerin 3 bin yıllık, İsrail'in de 70 yıllık başkentidir” dedi.

İsrail’den Erdoğan’a yanıt: İsrail’e saldırmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor

HABER MERKEZİ- “İsrail’e saldırmak için hiçbir fırsatı kaçırmadı”

İsrail Milli Eğitim Bakanı Naftali Benett de, "Maalesef Erdoğan son yıllarda İsrail'e saldırmak için hiç bir fırsatı kaçırmadı. İsrail, Kudüs'ün İsrail devletinin başkenti olarak tanınması da dâhil tüm amaçlarına devam etmeli. Her zaman eleştirecek birileri olur ama neticede birleşik bir Kudüs'e sahip olmak Erdoğan'ın sevgisine sahip olmaktan daha iyi” diye konuştu.

İsrail Ulaştırma ve İstihbarat bakanlıklarını yürüten Yisrael Katz'ın, "Türkiye'nin Cumhurbaşkanından emir almayız. İsrail egemen bir ülkedir ve Kudüs onun başkentidir” ifadesini kullandı.

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı iddiası ile ilgili bugün yaptığı açıklamada, "İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak, bu konunun sonuna kadar takipçisiyiz. Eğer böyle bir adım atılacak olursa; hemen, beş on gün içerisinde İslam İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi'ni İstanbul'da toplayacağız. Kaldı ki bu, bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir" demişti.

besnews

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER