İnce: Erdoğan bütün dünya ile kavgalı

İSTANBUL - CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Türkiye’yi erken seçime götüren şartların başında ekonomi olduğunu belirterek, "Kriz kapıda, ekonomik kriz. Erdoğan bu ekonomik krizi atlatamaz. Neden atlatamaz söyleyeyim? Bütün dünya ile kavgalı" dedi.

İnce: Erdoğan bütün dünya ile kavgalı

İstanbul Bağcılar'da miting düzenleyen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Türkiye’yi baskın seçime götüren nedenlerin başında ekonomik kriz olduğunu söyledi. "Muharrem İnce muhafazakarlardan oy alamaz, Bağcılar'da miting yapamaz" diyenlere seslendiğini ifade eden İnce, "Gelsin görsün. Bu ülkenin başörtülüleri de kardeşim başı açıkları da kardeşim. 81 milyonun cumhurbaşkanı olmak istiyorum" dedi.

Ekonomiden eğitime kadar birçok konuda AKP Genel Başkanı Tayyip Edoğan’ı eleştiren İnce, sözlerine şöyle devam etti: "Size bir soru. Ne oldu da birden bire erken seçim kararı aldı? Neden? Kriz kapıda, ekonomik kriz. Erdoğan bu ekonomik krizi atlatamaz. Neden atlatamaz söyleyeyim? Bütün dünya ile kavgalı. Türkiye içinde kavgalı. Türkiye'de mahkemelere Avrupa, Amerika, dünya güvenmiyor. Türkiye'de yargıya güvenmiyorlar. Türkiye'de demokrasi olmadığını biliyorlar. Türkiye'ye, bu büyük sorunların içinde yeni taze bir kana ihtiyaç var. Dış dünyaya güven verecek, Türkiye'ye demokrasiyi yeniden getirecek taze bir kana ihtiyaç var. Onun için Erdoğan gelirse, bu krizi atlatamaz. Türkiye'yi karanlık günler bekliyor. Dolar 8-10 lira olursa şaşırmayın. Dünyanın bütün ülkelerinde ne zaman buhranlı dönemler olmuşsa, uzun süre o ülkeyi yönetenler değiştirilmeden buhran atlatılmamış. Değiştirmekte fayda var."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER