İnce'den Varlık Fonu tepkisi: Aile yönetim tarzı

POLİTİKA-Muharrem İnce, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş.'nin başkanının Erdoğan, başkanvekilinin Albayrak olmasına tepki gösterdi.

İnce'den Varlık Fonu tepkisi: Aile yönetim tarzı

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu’nda yer alacak isimlerin belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmuş, Başkanvekilliği görevine, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak getirilmişti. Muharrem İnce'den bu karara "Bardağı taşıran son damla, Erdoğan ve damadının bir şirket statüsünde olan Varlık Fonunun da yönetimini üstlenmiş olmalarıdır" tepkisi geldi.

İnce'nin durumu tepki gösterdiği sosyal medya paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA

Kötü yönetim malesef her gün yeni bir çılgınlık  örneği sergileyerek tam gaz devam ediyor. Bardağı taşıran son damla, Erdoğan ve damadının bir şirket statüsünde olan Varlık Fonunun da yönetimini üstlenmiş olmalarıdır.

FATURA TÜM MEMLEKETÇE ÖDENMEKTEDİR

Devleti sarmış olan tek adam, aile yönetim tarzı şimdi kamu şirketlerini de esir almıştır.  Sergilenen bu akılalmaz  herşeyi yönetme ihtirası, sonuçta hiç bir şeyin yönetilememesi sonucunu doğurmakta ve çıkan fatura tüm memleketçe ödenmektedir.

MUHALEFET NEREDEDİR

Bütün bu akılalmaz uygulamalar olurken, muhalefet, sivil toplum örgütleri, akademi ve basın nerededir.  Memleketi kaosa sürükleyecek bu tek adam uygulamalarına hep birlikte sesimizi yükseltmek zamanıdır.

Muharrem İNCE@vekilince

Kötü yönetim malesef her gün yeni bir çılgınlık örneği sergileyerek tam gaz devam ediyor. Bardağı taşıran son damla, Erdoğan ve damadının bir şirket statüsünde olan Varlık Fonunun da yönetimini üstlenmiş olmalarıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER