İnce'den Erdoğan'a 'istihbarat' yanıtı

MUĞLA - Muğla'da konuşan CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır mitingi hakkında istihbarat aldığına ilişkin iddiasına yanıt verdi.

İnce'den Erdoğan'a 'istihbarat' yanıtı

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimleri öncesi Muğla'da 30 bini aşkın kişiye seslendi. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü arkasında bulunan açık oto pazarında halkla bir araya gelen İnce, "Tansiyonu düşürmek için tüm liderleri ziyaret ettim. Bu yetmez diyerek Türkiye'yi barıştırayım, dedim. Gittim 4 adayın hesabına 500 lira para yatırdım. Ortamı yumuşatmak istedim. Bunun ardından Hakkari'ye gittim. İzmir Marşı çalıyor. Baktım meydan dolu. 'Cumhurbaşkanı adaylarımızın size selamı var' dedim. Orada sadece 'Demirtaş'ın selamı var' sözüm alınarak bana karşı kullanılmaya çalışılıyor. Ben halbuki tüm adayların ismini söylemiştim. Gizli saklı bir şey yapmıyoruz. Bunlar ülkeyi barıştırmak istemiyorlar" diye konuştu. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İnce'nin Diyarbakır mitingi için "İstihbarattan bilgi aldım. Mitinge katılanlar hepsi HDP'li" sözlerine de cevap veren İnce, "Erdoğan 'ben istihbarata sordum' demiş. 'Diyarbakır'da İnce'nin mitingine gidenler HDP'li' diye konuşmuş. Bu devletin istihbaratı ne zamandan beri miting alanını kontrol ediyor. MİT'in başındaki adam yalan söylüyor. Diyarbakır'da AK Partililer vardı. İstihbarata yazıklar olsun. Bu ülkede PKK, IŞİD, FETÖ kol geziyor. İşinizi yapın işinizi" diye konuştu.

'ÖĞERENCİLER TARİKAT YURTLARINA MUHTAÇ KALMAYACAK'

"Benim dönemimde Merkez Bankası bağımsız olacak" diyen İnce, "Kamuda yükselmelerde partizanlık yapmayacağız. Bize 'parayı nereden bulacaksınız' diyorlar. Suriyelilere 40 milyar doları nereden buldularsa oradan bulacağız. Türkiye'nin sanayisinin 4'te 1'i atıl durumda şu an. Bu çoğu iş sektöründe var. Bunların hepsini devreye sokacağız. Omuz omuza kol kola olacağız. Allah'ın izni milletimizin isteğiyle bu iş olacak. Muğla'da Göcek Tüneli'nden para alınmayacak. Ayrıca burada üniversite öğrencilerinin zahmet çektiklerini biliyorum. Onu da hallettikten sonra, size söz veriyorum. 2 yıl içinde hiç bir öğrenci tarikat yurtlarına muhtaç kalmayacak" diye konuştu.

'YAZLIK SARAYI EGELİLERE VERECEĞİM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Okluk Koyu'nda yaptırdığı yazlık sarayını da gündemine alan İnce şöyle devam etti: Marmaris'te Özal yazlık yaptı. Türkiye kıyameti kopardı. Recep Bey burayı yıktı. 300 odalı yazlık saray yaptı, 50 bin ağaç kesti. Bir de duvar ördü oraya. O koltuğa oturduğumda o duvar kalkacak. O 50 bin ağaç tekrar ekilecek. Yazlık sarayı da engellilere vereceğim."

İnce, 600'e çıkarılan milletvekili sayısını da düşüreceklerini söyledi. (MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER