İnce :Damadını şirketinin CFO’su yapan bir patrona bankalar kredi verirler mi?

CHP'li Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Albayrak'ı ekonomi ve hazineden sorumlu bakan yapmasını eleştirdi. İnce, 24 Haziran'dan önce yaptığı uyarıların haklı çıktığını söyledi.

İnce :Damadını şirketinin CFO’su yapan bir patrona bankalar kredi verirler mi?

CHP”nin cumhurbaşkanı adayı muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinden sonra ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İnce, resmi Twitter hesabından şu mesajları paylaştı:

RAKİBİMİZ DÜŞECEĞİNİ İDDİA ETMİŞTİ

Seçimin üzerinden 3 hafta geçti. Döviz kurları ve enflasyon yükseliyor, faizler artıyor. Biz, tekrar seçildikleri takdirde bu gelişmelerin yaşanacağını ısrarla belirtmiş, rakibimiz ise seçimden sonra hepsinin düşeceğini iddia etmişti.
Olumsuz gidişin artarak devam etmesinin en temel nedeninin kötü yönetim olduğunu ve bu yönetim değişmeden iyileşme beklenemeyeceğini defalarca ifade etmiştik. Durumu daha da kötü yapan gelişme, damadın Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanmasıdır.

 PİYASALAR KREDİ VERMEZ

Ben şimdi herkese ve özellikle şirket sahiplerine sesleniyorum. Damadını şirketinin CFO’su yapan bir patrona bankalar kredi verirler mi? Damadını ülkenin Hazinesinin ve Maliyesinin başına getiren bir Cumhurbaşkanı’na, piyasalar kredi verir mi? Doğal olarak vermez, vermeyecek.
Ne yazık ki, Türkiye bu kötü yönetimin maliyetini daha yüksek faiz, daha yüksek döviz kurları ve daha yüksek enflasyon olarak ödemeye devam edecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER