'İdris Naim Şahin aday gösterilmeyecek'

POLİTİKA-Hükümete yakın yazar, CHP ve İYİ Parti ittifakının Ordu adayı olacağı konuşulan eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in adaylık tartışmasının kapandığını yazdı.

'İdris Naim Şahin aday gösterilmeyecek'

-İçişleri eski bakanlarından İdris Naim Şahin’in, Ordu’dan CHP ve İYİ Parti’nin ortak belediye başkan adayı olarak gösterileceği günlerdir kulisleri meşgul ederken, iktidara yakın Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya’dan konuya ilişkin bir itiraz geldi. Sarıkaya “Şahin, aday gösterilmeyecek” dedi.

CHP ve İYİ Partili kaynaklardan aldığı kulis bilgilerini yazan Sarıkaya, bugünkü köşe yazısının “İdris Naim Şahin gösterilmeyecek” başlıklı kısmında şöyle yazdı:

“Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Ordu’dan İYİ Parti veya CHP ile ortak aday gösterileceği iddiası tartışma yaratmıştı.

İYİ Parti il teşkilatının talebi, CHP’li yöneticilerin olumsuz bir yaklaşım sergilememesi de buna eklenince tartışma her iki partide yeni bir tartışmanın fitilini de ateşlemişti…

Nitekim konu İYİ Parti’nin dünkü Genel İdare Kurulu toplantısına da yansımış.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İdris Naim Şahin konusunun bu noktaya nasıl geldiğini anlatmış.

İl teşkilatından öneri olarak geldiğini, ısrarlı talep olmadığını belirtmiş.

Ordu’nun CHP ile yapılan ittifak kapsamındaki iller dışında olduğunu da anımsatmış.

“Bizim de İdris Naim Şahin’i aday gösterme gibi bir planımız yok” sözlerini kararlı bir dille açıklamış.

‘KENDİNDEN MENKUL ARAYIŞLAR’

Hatta Şahin’in, “CHP ile İYİ Parti ortak gösterirse aday olurum” yönündeki yaklaşımı da toplantıda “kendinden menkul arayışlar” olarak değerlendirilmiş…

‘ADINI BİLE ANMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL’

İYİ Parti’nin ardından CHP’nin etkin ve yetkin isimlerine de sordum…

Şahin ile İçişleri Bakanlığı döneminde yaşanılan kavgaları anımsatıp eklediler:

“Şahin’in bırakın adaylığını, adını düşünmemizin olanağı yok…” 

Özetle Ordu’dan İdris Naim Şahin’in var olmayan adaylık meselesi iki partide de kapanmış bulunuyor…”

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Ordu’da yayın yapan bir TV’ye "İdris Naim Şahin değerli bir siyaset adamı. Tabii ki bu süreçte o da değerlendiriliyor. Bu süreç içerisinde birçok aday adayı gibi onunla ilgili de bir talep var" şeklinde, adaylık ihtimalini olumlayan bir konuşma yapmıştı. Meclis’te gazetecilere konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, "İdris Bey'i bizim il başkanımız ve Ordu teşkilatımız çok istiyor. Ama yine bildiğim kadarıyla İdris Naim Şahin, CHP ile işbirliği şartı ile aday olmak istiyor. Ama bunlar hep bana söylenenler" demişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER