HÜDA PAR: Referanduma herkes saygı göstermeli

HÜDA PAR'lı Mahmut Kılınç, Kürdistan Bölgesi'nde 25 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek olan 'bağımsızlık referandumu'ndan çıkacak sonuca herkesin saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

HÜDA PAR: Referanduma herkes saygı göstermeli

Kürdistan Bölgesi'nin 25 Eylül'de yapılacak 'bağımsızlık referandumu'na destek vermek amacıyla 5 Kürdistani parti tarafından kurulan komisyon bölgedeki çalışmalarını sürdürürken, bu kapsamda HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç ile bir görüşme düzenlendi.

Komisyon adına konuşan PAK Mardin Temsilcisi Bedran Acar, sıcak ve içten karşılamadan dolayı HÜDA PAR heyetine teşekkür ederken, Kürdistan Bölgesi'nde yapılacak olan 'bağımsızlık referandumu' için tüm Kürtleri ilgilendirdiğini belirtti.

"KÜRTLER KENDİ GELECEKLERİNE KARAR VERECEK"

'Bağımsızlık referandumu'ndan çıkacak sonuca herkesin saygı göstermesi gerektiğini ifade eden Mahmut Kılınç ise "Farklı siyasi partileri temsilen gelen misafirlerimiz, 25 Eylül'de Kürdistan'da yapılacak referanduma destek için bizleri ziyarete gelmişler. Bu konuda karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Her şeyden önce Kürdistan'daki bağımsızlık referandumundan çıkacak sonuca herkesin saygı göstermesi gerekir. Bağımsızlık referandumunda Kürtler kendi geleceklerine karar verecekler. Oradaki halk kendi kararını kendisi verecektir. Bağımsızlık girişimine bölgedeki bazı devletler ilk başta tepki gösterebilir, fakat kanaatimizce kaygılar yersizdir. Sorunlar diyalog kanallarıyla çözülebilir." diye konuştu.

Mahmut Kılınç, ayrıca "Kürdistan'daki referandumdan çıkacak sonucun Kürt halkına ve komşularına hayırlı olmasını diliyoruz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER