HDP’li Özsoy’dan Erdoğan’a: Abbas yolcu, gidici

BİNGÖL - Bingöl’de düzenlenen iftar programında konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili adayı Hişyar Özsoy, 7 Haziran’da başlatıp yarım bıraktıkları işi 24 Haziran’da bitireceklerini söyleyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirerek “Abbas yolcu, gidici onun için kendinde değil” dedi.

HDP’li Özsoy’dan Erdoğan’a: Abbas yolcu, gidici

Seçimlere sayılı günler kala Halkların Demokratik Partisi’nin  (HDP) Bingöl’deki çalışmaları yoğunlaştı. HDP Bingöl adayları Erdal Aydemir, Nihat Aksoy, Şefika Doğan yanı sıra il ve ilçe örgütlerinin Solhan, Karlıova ve Genç ilçe ve çalışmaları renkli bir şekilde sürdü. Ramazan Ayı nedeniyle Bingöl Merkez Yeşil Vadi’de iftar programı düzenlendi. İftara Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eşbaşkan Yardımcısı Hacer Özdemir, HDP Bingöl Milletvekili ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Hişyar Özsoy ve Bingöl Milletvekilleri Adayları yanı sıra onlarca yurttaş katıldı.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Demirtaş korkusundan kurtulamadığına dikkat çeken Hişyar Özsoy, “Hukuku enkaza dönüştürerek Selahattin Demirtaş’ı dört duvar arasına tutsak etti ancak halen korkuyor” dedi. Özsoy, “Demirtaş’ı karalamaya devam ediyor. Demek ki Demirtaş, dört duvar arasında da rahatsız etmeye devam ediyor onu. Abbas yolcu, gidici onun için kendinde değil” şeklinde konuştu.

‘YARIM BIRAKTIĞIMIZ İŞİ TAMAMLAYALIM’

Özsoy, 7 Haziran’da başlattıkları ve yarım bıraktıkları işi 24 Haziran’da bitireceklerini söyledi. Konuşmasında 9 yıl hapis cezası verilen İdris Baluken’e değinen Özsoy, “İdris bey o cezaevinden çıkacak ve siyaset yapmaya devam edecek, ancak Erdoğan’ın Türkiye geleceğinde yeri yok” ifadelerini kullandı.

Sandık güvenliği konusunda bazı uyarılarda bulunan Özsoy, “Bingöl halkı Kürtler için bir dönüm noktası olan 24 Haziran seçimlerinde üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli. Sandık başına gidip oyumuzu kullandıktan sonra sandıklara sahip çıkmalıyız. Biliyorsunuz geçen seçimlerde kedileri dahi günahlarına ortak ettiler. Bundan dolayı ne olursa olsun sandıklara atılan ve çıkan sonuçların aynı olması için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.(Mezopotamya Ajansı)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER