HDP'li vekil Türk bayrağı asmayan otel yönetimini tehdit etmişti, 22.5 yıl hapis isteniyor...

HDP'li vekil Türk bayrağı asmayan otel yönetimini tehdit etmişti, 22.5 yıl hapis isteniyor...

HDP'li vekil Türk bayrağı asmayan otel yönetimini tehdit etmişti, 22.5 yıl hapis isteniyor...

BDP (HDP)'li milletvekili Esad Canan, 2013 yılında Türkiye Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayanile Suudi Arabistan'a gitmişti. Kaldıkları Suudi Arabistan otelinde Türk bayrağı görmeyen Canan, otel yönetimini gece yarısı toplayarak fırçalatmış, hemen Türk bayrağı diktirmişti. Esad Canan otel yönetimine "Bu bayrağın sürekli asıldığını görmek için zaman zaman Türkiye'den kontrol etmeye geleceğim" demişti.

Şimdi de HDP Hakkari Milletvekili Esat Canan hakkında 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, Esat Canan'ın takip ve araştırmalar neticesinde Demokratik Toplum Kongresi(DTK)'nın daimi meclis, hukuk ve insan hakları ile diplomasi komisyonunda yer aldığının tespit edildiği, ve bunu için yargılanması istendiği belirtildi.


Peşmerge saflarından ayrılıp kendisine sığınanları Saddam Hüseyin "Kendi halkına ihanet eden bana da, Arap milletine de eder" diyerek idam ediyordu.

TÜRK BAYRAĞI SEVDASI

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 2013 YILINDA  Riyad'daki resmi temaslarının ardından Abu Dhabi'ye geçerken uçakta Türk işadamlarıyla sohbet etti. Heyette AK Parti, CHP , MHP ve BDP (HDP) milletvekillerinin de bulunduğuna dikkati çekerek, “Bakın hepimiz Türkiye için çalışıyoruz, Allah bu birlik beraberliğimizi bozmasın” dedi.

Kendisinin de bir Kürt olmasına rağmen yıllardır Türkiye milliyetçiliğini savunduğunu vurgulayan Çağlayan, “Sayın Canan, otelin önünde bulunan direklerde Türk bayrağının bulunmadığını görerek, yöneticilere kızmış ve derhal Türk bayrağının da çekilmesini istemiştir. Üstelik her geldiğimde bayrağı göreceğim diyerek de uyarmıştır. Görüldüğü gibi hepimiz de Türkiye'yi, Türkiye'nin iyiliğini, çıkarını düşünüyoruz. Allah bu birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER