HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay Diyarbakır’da ziyaretlerde bulundu

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, partililerle birlikte İHD Diyarbakır Şubesi ve 10 Ekim Ankara patlamasında yaralanan ve 2 yıl boyunca tedavi gören Cihan Andiç’i evinde ziyaret etti.

HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay Diyarbakır’da ziyaretlerde bulundu

HABER MERKEZİ- Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Diyarbakır’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Yurdusev Özsökmenler, HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca, HDP Diyarbakır il eşbaşkanları ve partililerin de eşlik ettiği Kemalbay’ın ilk adresi, 10-17 Aralık İnsan Hakları Haftası nedeniyle İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi oldu. Kemalbay, İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici ve İHD yöneticileri tarafından karşılandı.

Burada kısa bir açıklamada bulunan Kemalbay, OHAL ortamında Türkiye halklarının zor bir süreçten geçtiğini belirterek, sürecin dayanışmayla aşılabileceğini söyledi. Halkların demokrasi taleplerine karşı baskının uygulandığını dile getiren Kemalbay, “OHAL bir sopa olarak kullanılıyor. Toplumun her kesimi büyük bir baskı altında. Yolsuzluk, rüşvet ortaya saçılıyor. Bu baskılar karşısında İHD’nin ve demokratik sivil kurumların mücadelesi çok kıymetli. En zor şartlarda çalışmalarınızı sürdürüyorsunuz” dedi. 

BİLİCİ: CENAZELER ARTIK TOPLU MEZARLARADA DEFNEDİLMİYOR

İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, heyetin ziyaretinden memnuniyetlerini ifade ederek, “OHAL ile yaşananları kimseye inandıramıyoruz. 1990’lı yıllarda cenazeler toplu mezarlara defnediliyordu, ancak bugün o bile yok, cenazeler kurda kuşa yem ediliyor. Eskiden asker, polis, yargı farklı düşünüyordu, ancak bugün hepsi aynı düşünüyor. İnsan hakları ihlallerine karşı muhatap bulamıyoruz” diye konuştu.

Kemalbay, partililerle birlikte geçtiğimiz hafta kongresini gerçekleştiren HDP Kayapınar ilçe örgütünü de ziyaret etti.

CİHAN ANDİÇ: MUTLAKA KAZANACAĞIZ

HDP Eş Genel Başkanı, 10 Ekim Ankara Tren Garı katliamında ağır yaralanan ve 2 yıl tedavi gördükten sonra taburcu edilen Cihan Andiç’i de evinde ziyaret etti. Andiç’in sağlığı hakkında bilgi alan Kemalbay, Cihan Andiç ile sohbet etti. Kemalbay ve partilileri sevinçle karşılayan Andiç, sohbet sırasında sık sık “Mutlaka kazanacağız” cümlesini kullandı.

mezopotamya ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER