Gül ve yakın çevresinden karşı hamle iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert çıkan açıklamalarına karşılık eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve yakın çevresinde yer alan AKP'li eski isimlerin karşı bir hamle olarak açıklama yapmaya hazırlandığı ileri sürüldü.

Gül ve yakın çevresinden karşı hamle iddiası

HABER MERKEZİ-AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında tartışmalı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) sonrası başlayan tartışmalara ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. Dünkü grup toplantısında Gül'ü hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eskiden partimizin çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Bu trenden düşenler kusura bakmasın düştükleri yerde kalırlar" diyerek isim vermeden yüklendi. 

Gül ve çevresinin, Erdoğan'ın bu açıklamalarına karşı hamle için hazırlık yaptığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre, Gül ve çevresindeki eski AKP'li bir kaç isim bir açıklama yapmaya hazırlanıyor. Bir süredir Gül ile birlikte hareket ettiği bilinen Ekonomiden Sorumlu eski Bakan Ali Babacan ve Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç'ın da Erdoğan'ın bu sözlerinden rahatsız olduğu ve böylesi bir açıklama yapma kararı aldığı kaydedildi. Üç ismin ortak gerçekleştireceği açıklamanın zamanı ve yerine dair bir bilgiye ulaşılamazken, açıklamanın kapsamının özellikle KHK ve OHAL süreciyle gündemden düşmeyen hak ihlallerinin olacağı belirtiliyor. Bu kapsamda yapılacak açıklamanın Erdoğan'ın sözlerine de yanıt olacağı ifade ediliyor. 

Mezopotamya Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER