Figen Yüksekdağ'ın  HDP Amed Bölge Kadın Konferansı'na mesajı

Figen Yüksekdağ: Faşizm karşısında yıkılmamak mümkündür!

Figen Yüksekdağ'ın  HDP Amed Bölge Kadın Konferansı'na mesajı

HBAER MERKEZİ-  HDP Amed Bölge Kadın Konferansı'na mesaj gönderen HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Yine çiçekteyiz işte, yine meyvedeyiz. Başka bir siyaset, başka bir yaşam mümkün olduğu kadar, faşizmin buldozeri karşısında yıkılmamak, iddiamızı savunup, sağlamlaştırmak da mümkündür. Bu yanıyla bir kez daha imkansız denileni başardığımızı görüyoruz" dedi. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) "Amed Bölge Kadın Konferansı"nı HDP Diyarbakır İl Binası Vedat Aydın Konferans salonunda gerçekleştirdi. Konferansa HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclis (PM) üyeleri ve milletvekilleri katıldı. Konferans salonuna "Faşizme dur diyoruz, örgütlenerek özgürlüğe yürüyoruz", "Bu böyle gitmez kadınlar izin vermez" pankartları, tutuklu bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) belediyeleri kadın esbaşkanlarının fotoğraflarının bulunduğu pankart, Silopi'deki sokağa çıkma yasakları sırasında katledilen Taybet İnan, Seve Demir, Fatma Uyar, Pakize Nayir, Fransa'nın başkenti Paris'te katledilen Kürt kadın siyasetçiler Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez'in posterleri asıldı. 

'Kadın direnişi her alanda devam ediyor'

Bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan konferansta açılış konuşmasını vekilliği düşürülen ve HDP Kadın Meclisi sözcüsü olan Besime Konca gerçekleştirdi. Özgürlük, eşitlik ve demokrasi için mücadele verip yaşamını yitirenleri anan Besime, kadın özgürlüğü için büyük bedeller ödendiğine dikkat çekti. Sakine, Fidan, Leyla, Seve, Pakize ve Fatma'nın huzurunda yeniden söz verdiklerini özgürlük mücadelesini sürdüreceklerini altını çizen Besime, kadın öncülüğünde direnişin her alanda devam ettiğini ve direnişe devam edeceklerini dile getirdi.

jinnews

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER