Erdoğan,kadınlara kuluçka muamelesi yapıyor:Kuluçka makinesi değiliz'

'Erdoğan, kendi politik hedefleri için kadınlara kuluçka muamelesi yapıyor ve evlenip üremelerini istiyor'

Erdoğan,kadınlara kuluçka muamelesi yapıyor:Kuluçka makinesi değiliz'

HABER MERKEZİ- HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASPB) üzerine söz aldı.

Taşdemir, "Her yerde kadınlara çocuk doğurmasını, evlenmesini öğütleyen AKP Genel Başkanı, birkaç gün önce Kürt kadınların çok çocuk doğurmasının paniğini yaşamış, Türk kadınlarına “siz daha çok doğurun” diye sesleniyor." dedi. 

TÜRK- KÜRT, DOĞURAN DOĞURMAYAN

AK Parti'nin kendi politik hedefleri için kadınlara kuluçka makinası muamelesi yaptığını dile getiren Taşdemir, "Bu yaklaşımı kabul etmiyoruz. Onun ötesinde bu dil, Kürt-Türk, doğuran/doğurmayan kadınlar arasında ayrım yaratan, kadınları bölen bir yaklaşımdır" diye konuştu.  

7 AYDA YÜZLERCE MAĞDURİYET

Gazete Duvar'ın haberine göre, kadın politikasının kermeslerden ibaret olmasının istendiğini belirten Taşdemir, "Bakın 2017’nin ilk yedi ayında erkekler 170 kadın ve kız çocuğunu öldürmüş, 50 kadına tecavüz etmiş, 126 kadını taciz etmiş, 215 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmuş ve 237 kadına şiddet uygulamıştır. Bu rakamları topladığınızda tam 593 kadın ve 215 kız çocuğu ediyor. Lütfen bir dakika durup bu rakamları düşünün." dedi. AG

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER