Erdoğan: UYAP’ı FETÖ’cülere kaptırdık

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir şeyi gerçekleştiremedik. UYAP gibi önemli teknolojiyi maalesef, bu bir özeleştiridir, FETÖ'cülere kaptırdık” dedi.

Erdoğan: UYAP’ı FETÖ’cülere kaptırdık

HABER MERKEZİ- AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artarda Adalet Şurası ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kaymakamlarla yapılan toplantıda konuştu. Erdoğan, Adalet Şurasında şunları söyledi: “Bir şeyi gerçekleştiremedik. UYAP gibi önemli teknolojiyi maalesef, bu bir özeleştiridir, FETÖ'cülere kaptırdık. Orayı o kendi sinsi emelleri için acımasız kullandılar. Oradan da en büyük zulmü biz gördük. Her şey yolunda giderken adaletle davranmak nispeten daha kolay olabilir. Zor olan kriz dönemlerinde aynı davranışı sergileyebilmektir. Şu anda biz 1. Adalet Şurası'nı yapıyoruz. Bu çok ama çok önemli. Zira Rabbimizin emri ilahisi, bütün işlerinizde istişare edinizdir.”

Erdoğan hükümeti için, “En vahşi saldırıları bile hukuk devleti ilkelerinden ayrılmadan bastıracak dünyada başka bir millet, devlet yok” iddiasında bulundu. ABD’ye sitemde bulunan Erdoğan, “Ülkeme darbe yapanları koruma altına alıyor, bize iade etmiyorsun. Bunlarda adalet falan yok. Adalet burada, burada. En son Amerika. Rıza Sarraf meselesini gördünüz. Hukukla alakası var mı? Siyasi bir kararı açık, net alabiliyorlar” dedi.

Erdoğan, kaymakamlarla yaptığı toplantıda ise, “Hiçbir kaymakamımızın, emri altında çalışanlardan daha düşük maaş alıyor olması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu konuda bir çalışmanın yapılarak tüm meslek grupları açısından hakkaniyete dayalı bir ücret dengesinin en genç 2019 yılında kurulacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Eğer Türkiye 3 bin 500 dolar kişi başına milli gelirden 11 bin dolara ulaşmışsa, eğitim düzeyi bu derece yükselmişse artık burada devletle vatandaşın ilişkisinin eski düzeyde yürümesi mümkün değildir. Böyle bir yanlış yapan olursa karşısında önce bizi bulur. Kaymakam arkadaşlarımızın bu konuda azami dikkati gösterdiğini biliyorum. Yine de bazen vatandaşlarımızdan şikayetler aldığım oluyor. Her şikayet doğru ve haklı olacak diye bir şey elbette ama haklı şikayetleri tespit edersek gereğini yapmaktan da asla çekinmeyiz.”

Mezopotamya Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER