Erdoğan Sivas'ta protesto edildi

POLİTİKA-AKP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sivas'ta yaptığı konuşma sırasında KİT'lere kadro isteyen yurattaşlara tepki gösterdi. Erdoğan, "KİT'lere kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin. Hepsini verdik. Şu toplantıyı da provoke etmeyin" dedi.Erdoğan: 'Domates, patlıcan diyorlar bir merminin fiyatını düşünün'

Erdoğan Sivas'ta protesto edildi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kendisinden kadro isteyenlere kızarak "Her şeyi verdik, alışılmış bir lider değilim provoke etmeyin" diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Sivas'ta konuştu.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

''Kampanyayı 'ya Allah bismillah' dedik, buradan başlattık. Bugün bir kez daha Sivas'tan yola çıkarak milletimizle kucaklaşıyoruz. Asırlar boyunca burada ticaretin sultan şehri oldu. O yüzden buraya sultan şehri deniyor. 31 Mart seçimleri çok önemli. Onun için rastgele ellere bu seçim bırakılamaz. Biz KİT'lere kadroyu verdik. Şu toplantıyı provoke etmeyin. Alışılmış bir lider değilim. Samimi olalım dürüst olalım. Ne diyorlar domates patlıcan patates sivri biber düşünün bir merminin fiyatı nedir düşünün. Kalkıyor patates soğan domates bunlarla konuşuyorlar. Bizi George Hans bir yerlerden vurmak istiyor bunlar da George Hans'a ön ayak oluyorlar. Birileri marketlerde yapıyorlarsa geçenlerde Kabine toplantısıdna açıkladım. Gerekirse tanzim satışları belediyelerimiz eliyle kurarız en ucuz ürünleri buraya getiririz.

''MUHSİN KARDEŞİMİZİN İSTİSMAR EDİLMESİNE TAHAMMÜL EDEMİYORUM''

“Muhsin Yazıcıoğlu’nu istismar etmek”le ve Sivas’ta belediyeyi almak için AK Parti’nin adayını çekeceğini iddia etmekle suçladı. “Cumhur İttifakı’nda sadece AK Parti ve MHP var” diyen Erdoğan, “Benimle orada burada çekilmiş fotoğrafları gösteriyorlarmış aldanmayın… Muhsin kardeşimin istismar edilmesine de tahammül edemiyorum. Birileri çıkıyor, Muhsin kardeşimin arkasından Sivas’ta belediyeyi alma gibi bir gayret içerisine giriyor. Nuri Demirağ Havalimanı’ndan tutun da iki üniversitesine kadar Sivas’a verilmemiş hizmetleri veren bir AK Parti hükümeti var.”

''SAKIN BU YALANLARA ALDANMAYIN''

Neymiş; 'AK Parti adayını çekecekmiş.' Sakın bu yalanlara aldanmayın. Sıradan bir mahalle partisi değiliz bu ülkeyi 16 yıldır anlı şanlı yürüten dünyada nam salan AK Parti'yiz. Bizim şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır, AK Parti ve MHP. Cumhur İttifakı'nın içinde başka parti yoktur. Bizimle rastgele bir resim çektirip ondan sonra bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın. Böyle bir şey yok. Bu sene 4 Eylül'de Sivas Kongresi'nin 100. yıldönümünü kutlayacağız.

''VATANIMIZA, BAYRAĞIMIZA, İSTİKLALİMİZE UZANAN HER ELİ KIRARIZ''

100 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi bugün aynı yerde tekrar ediyorum. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız. Cudi'de Tendürek'te Gabar'da kırdık hatta Kandil'de kırdık yine kırarız. Afrin'de Cerablus'ta bize saldırmak isteyenlere gereken dersi verdik yine veririz. İçeriden ya da dışarıdan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere gereken cevabı veririz. Türkiye'nin çıkarlarına, kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız. Türkiye'nin beka meselesini kendi akıllarınca dalgaya alanlar 31 Mart'ta milletimizinden yine bir tokat yiyeceklerdir.

‘CHP, TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İTTİFAK KURDU’

CHP’nin “terör örgütleriyle ittifak kurduğunu” iddia eden Erdoğan, “CHP’nin terör örgütüyle birlikte kurduğu ittifakı, görüyorsunuz kimler kimlerle iş tutuyor. CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi kol kola yürüyorlar. Güzel bir sözdür: Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Olay bu kadar basit gösterdikleri adayların tiyniyetlerini birlikte değerlendirecektik” şeklinde konuştu.

Kenevir ekimine izin verilecek iller arasında Sivas’ın da olacağını belirten Erdoğan, “Artık Sivas’ta kenevir üretilecek. Artık bu naylon poşetler olmayacak inşallah. Bu kenevirle hem atletimizi yapacağız hem fanilamızı yapacağız hem bez torbamızı yapacağız. Şimdi sembolik olarak, bilmiyorum sizin elinize ulaştı mı, yolda gelirken biraz dağıttım ama kenevirden bir torba, birazdan bu torbadan biraz atarız” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER