Erdoğan'dan Gül'e: Bu trenden düşenler, düştükleri yerde kalırlar

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunduğu sırada isim vermeden Abdullah Gül'e göndermede bulundu.

Erdoğan'dan Gül'e: Bu trenden düşenler, düştükleri yerde kalırlar

HABAER MERKEZİ- Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı sivillere yargı dokunulmazlığı getiren KHK eleştirisi nedeniyle 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yönelik eleştirilerini isim vermeden devam ettirdi.

"Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur." diyen Erdoğan,"Bu trenden düşenler, düştükleri yerde kalırlar." ifadesini kullandı.

Abdullah Gül’ün, sivillere yargı muafiyeti getiren KHK eleştirisine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Herkes ağzını açmadan önce nerede bulunduğuna dikkat etmelidir. Bunlar AK Parti olarak milletimizle birlikte verdiğimiz hayati mücadelede en küçük desteklerini görmediğimiz, karşı saflarda silüetleri beliren kişilerdir. Bununla ilgili sesiniz çıkmayacak, evet-hayır referandumu yapılıyor, bakıyorsunuz birileri de ‘hayır’ için kampanya yürütüyor. Kulislerde, şurada burada. Şimdi de kendilerinde söz hakkı görüyorlar. Kusura bakmasınlar. Bu birlikteliği, beraberliği, dayanışmayı zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. Biz bu yola çıkarken ahdederek çıktık. Bu ahitle çıkarken de sadakatin aslolan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. Bu trenden düşenler, düştükleri yerde kalırlar."

 Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 696 sayılı KHK'da yer alan 'sivillere yargı bağışıklığı getiren düzenlemeyi' eleştirmiş, 'hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir' demişti.

Arınç'tan Gül'e KHK desteği gelmişti

Meclis eski Başkanı Bülent Arınç da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün KHK açıklamasına destek vermişti. Gül'ün sosyal medya üzerinden attığı mesajları paylaşan Arınç, Taha Akyol'un KHK'ları eleştirdiği yazısını da "Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim" notuyla paylaşmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER