Erdoğan'dan doğalgazı olmayan Şırnak'a: Başladık mı kullanmaya?

POLİTİKA - Şırnak'ta taşımalı kitleye hitap eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Kendine başka devlet arayan istediği yere gidebilir" sözleriyle isim vermeden HDP'lileri hedef alarak, halen hizmete girmeyen doğalgazla övündü.

Erdoğan'dan doğalgazı olmayan Şırnak'a: Başladık mı kullanmaya?

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şırnak mitinginde konuştu. Olağanüstü önlemlerin alındığı miting için çevre bölgelerde çok sayıda kişi taşındı, koruculara ise katılım zorunluluğu getirildi. Kentteki tüm lise öğrencileri ise derslerden çıkarılarak miting alanına taşındı. 

Yaklaşık 1,5 saat gecikmeli başlayan mitingde konuşan Erdoğan, her türlü ayrımcılık ve bölücülüğün ayaklarının altından olduğunu savunarak, "Tek bayrak, tek millet tek dil ve tek vatan" söylemini burada da tekrarladı. "Hiç kimseye bu devlet üzerinden ameliyat yaptırmayız" diyen Erdoğan, isim vermeden HDP'lilere işaret ederek, "Kendine başka devlet arayan istediği yere gidebilir" ifadesini kullandı. 

ERDOĞAN: BU SEÇİM BEKA SEÇİMİDİR

31 Mart seçimlerinin kendileri için beka ve kritik bir seçim olduğunu belirten Erdoğan, sokağa çıkma yasağı sonrası yerle bir edilen mahallerde yapımı bitmesine rağmen halen teslim edilmeyen TOKİ konutlarının bazılarına insanların yerleştiklerini iddia etti.

Şırnak'a 17 yıl içerinde 10,5 katrilyon yatırım yaptıklarını ileri süren Erdoğan, yıllar önce yapımı biten bazı yollar ve kurum binalarını "müjde" olarak sundu. Erdoğan'ın, geçtiğimiz yıl çalışmalarına başlandığı duyurusu yapılan ancak hizmete sunulmayan doğalgazla ilgili kitleye, "Geçtiğimiz yıl Şırnak'a doğalgazı verdik mi? Başladık mı kullanmaya? Düğmeye basınca daireler ısınıyor mu? Eskiden bodrumdan kömürleri alıyorduk dimi? O ne kirlilikti. Bunlar kalktı" sözlerini sarf etmesi ise dikkat çekti. (MA)

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER