Erdoğan'dan basına kapalı toplantı: HDP baraj altında kalmalı

'HDP üzerinde parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam.'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın HDP’yi 24 Haziran seçimlerinde baraj altında bırakma amaç ve politikasını gözler önüne seren görüntü kaydı ortaya çıktı. Basına kapalı toplantıda Erdoğan, “Onların baraj altı kalması demek bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir” dedi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntünün, Erdoğan’ın katılımı ile 10 Haziran tarihinde AKP İstanbul İl Başkanlığı binasında düzenlenen “Mahalle Başkanları Toplantısı”nda çekildiği iddia edildi.

Düzenlenen toplantıya Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti genel başkan yardımcıları, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak ile milletvekili adayları, mahalle başkanları ve partililer katıldı.

Basına kapalı gerçekleşen programda, Erdoğan partililere yaptığı konuşmada doğrudan HDP’nin baraj altında bırakılmasını istedi.

Söz konusu görüntülerde Erdoğan, şunları söyledi:

“HDP üzerinde parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam. Burada sizlerle konuşurum. Niye sizlerle konuşuyorum, çünkü onların baraj altı kalması demek bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir. (Alkış) Dolayısıyla da her ilçede arkadaşlarım, özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım. Çünkü siz kim kimdir bunu çok iyi biliyorsunuz. Öyle mi? (Öyle öyle) Çünkü mahalle temsilcilerimiz kimin kim olduğunu bilmiyorsa o zaman zaten bu görevi bıraksın. Bilmemiz lazım. Alacaksınız önünüze sandık seçmen listesini, bu sandık seçmen listesinde kim kimdir, buna göre onlar üzerinde özel bir çalışma yapmanız inanıyorum ki bize çok farklı bir netice getirecektir. Markaja alacaksınız, markaja. Çünkü…”

HDP'DEN AÇIKLAMA

Yayılan görüntülere yönelik olarak HDP 'den yapılan açıklamada,"AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor. HDP 'yi baraj altında bırakmak için hile ve baskıyla oylarımızı çalmayı planlıyor. Çünkü HDP Meclis’te olmazsa 400'den fazla vekil kazanacağını biliyor. İşte bunu engellemek için 24 Haziran'da bir oy HDP 'ye bir oy Demirtaş'a" dendi.

İşte sosyal medyada ses getiren o kayıt:

Vidao Görüntülemek için resme tıklayınız:

EM LI VIR IN-EM DIKARIN@EmDikarin

Erdoğan'ın basına kapalı bir toplantıda söylediği şu şeyleri herkes duysun lütfen. Diyor ki HDP'yi baraj altında bırakın... Diğer tüm partiler artık bu işin ciddiyetini kavramalı. HDP yoksa onlar da yok!

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER