Erdoğan'dan Afrin'e müdahale sinyali: Başlarına yıkacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'daki AKP İl Kongresi'nde Afrin operasyonunun sinyalini verdi: Verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz

Erdoğan'dan Afrin'e müdahale sinyali: Başlarına yıkacağız

HABER MERKEZİ- AKP'nin Elazığ İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hazırlıklarının devam ettiği söylenen Afrin operasyonuna dair açıklamalar yaptı. 

Fırat Kalkanı Harekatı'nı hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Fırat Kalkanı Harekatı ile terör koridorunu tam ortasından bıçak keser gibi attık. Bir gece ansızın vurduk. İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin'deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız. Menbiç'te bize verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz."

Cerablus'tan El Bab'a kadar üç bin IŞİD'liyi "imha ettiklerini" savunan Erdoğan, "Yarın gerekiyorsa 3 bin teröristi daha imha ederiz. Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar dönüp kendilerine bir baksınlar. Bu devletin tek bir çakıl taşını, milletin tek bir evladını kimseye kaptıracak değiliz" dedi.

artı gerçek

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER