Erdoğan: Bahçeli ile bir araya gelmemiz vazgeçilmez

POLİRİKA- Erdoğan, 'Sayın Bahçeli ile muhakkak bir araya gelmemiz, Cumhur İttifakı'nı diri tutmamız gerekiyor' dedi.

Erdoğan: Bahçeli ile bir araya gelmemiz vazgeçilmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerde ittifak görüşmelerine ilişkin, "Sayın Bahçeli ile muhakkak bir araya gelmemiz, Cumhur İttifakı'nı diri tutmamız gerekiyor" ifadesini kullandı. "Önemli sayıda ilçe belediye başkanlıklarının değişmesi söz konusu" değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, İstanbul adayıyla ilgili soruya "Sabırlı olacağız" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arjantin'deki G20 Liderler Zirvesi'nin ardından gerçekleştirdiği Paraguay ve Venezüella ziyaretlerini tamamlayarak Ankara'ya döndü.

Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "İstanbul adayı Binali Yıldırım mı?" sorusuna "İstanbul benim aşkım olan bir il. Doğduğum, büyüdüğüm, belediye başkanlığı yaptığım, milletvekili seçildiğim bir il. İstanbul için sabırlı olacağız" değerlendirmesinde bulundu. 

Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile yerel seçimlerde ittifak görüşmelerine ilişkin şunları söyledi: "MHP bir ismini belirledi, ben de bir isim belirledim. Sadir Bey ve Mehmet Bey çalışmaları yürütüyorlar. Onlar çalışmaları hazırladıkça bizimle de paylaşacaklar ve bizimle paylaştıktan sonra biz iki lider olarak büyükşehirlerde herhangi bir sıkıntıya fırsat vermeden kararımızı, tarihleri, her şeyi açıklayacağız. Bu süreçte Sayın Bahçeli ile bir araya gelmemiz vazgeçilmezdir, muhakkak bir araya gelmemiz gerekir. Bazıları rahat durmaz, onlara bu fırsatı vermemek için Cumhur İttifakı'nı çok sağlam, diri tutmamız gerekiyor."

"İSTANBUL BENİM AŞKIM, SABIRLI OLACAĞIZ"

 Erdoğan, İstanbul adayıyla ilgili soruya da şu yanıtı verdi: "Aday tespitleri konusunda hassasiyetimizi koruyoruz. Bununla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Ankara'da bütçe görüşmeleri var. Süreci 10'u ile 22'si arasında Meclis Başkanı yürütecektir. İstanbul benim aşkım olan bir il, yapacağımız çalışmayı çok önemsiyoruz. Önemli sayıda ilçe belediye başkanlıklarının değişmesi söz konusu. İstanbul'la ilgili sabırlı olacağız. Nihai kararımızı, önce tabanı şöyle yoluna koyduktan sonra vereceğiz."

Erdoğan, çalışma bittiği anda ikinci 100 günlük programın kamuoyuyla paylaşılacağını belirterek, "Bu çalışmaları Başkan Yardımcım Fuat Bey bizzat koordine ediyor ve çalışma bittiği anda ilanını yapacağız. İkinci 100 günlük programımızı da inşallah tüm halkımızla paylaşacağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER