Erdoğan: Afrin operasyonu önümüzdeki günlerde başlayacak

Afrin'e önümüzdeki günlerde operasyon başlatılacağını söyleyen Erdoğan, 'Ne dedim; Bir gece ansızın gelebiliriz. Bizi izlesinler' dedi

Erdoğan: Afrin operasyonu önümüzdeki günlerde başlayacak

HABER MERKEZİ- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin Tokat İl Kongresi’nde konuştu. Afrin'e yönelik mesajlar veren Erdoğan, önümüzdeki günlerde Afrin'e operasyon yapılacağını net olarak söyledi. Erdoğan, "Bizi izlesinler ve şu anda sınırlarımızdaki en ufak bir taciz bizim için atılması gereken adımların işaret fişeğidir" diye konuştu.

"İşte şimdi Amerika isimler değiştiriyor. 'Suriye Demokratik Güçleri' Bunları artık yutmuyoruz. Gidin başka yerlere anlatın. İkide bir isim değiştirmek suretiyle Amerika bizi mi aldatacaksın" diyen Erdoğan, "Açık ve net söylüyorum. Tüm batıya sesleniyorum. Terör örgütlerinin bir başka terör örgütüyle mücadelesine teşne hale getirilmesine fırsat veren ülkeler ikili ilişkilerimizi zedeliyor, bunu bilmeleri lazım. Onun için terörist Gabar'da da teröristtir, Kandil'de Sincar'da Afrin'de de teröristtir" dedi. Erdoğan, "Birileri bu katil sürüleri arasında ayrım yapabilir. Ama Suriye'deki teröristleri de ülkemizdeki teröristleri de biz çok iyi biliyoruz. Ne dedim? Bir gece ansızın gelebiliriz" şeklinde konuştu. 

'TÜRKİYE BUNLARIN TOPUNU MEZARA GÖMEBİLECEK İMKANA SAHİP'

"Geceler çok özgürlüklere gebedir. Onun için bizim gecelerimiz de bunlara çok gebe. Bizi izlesinler ve şu anda sınırlarımızdaki en ufak bir taciz bizim için atılması gereken adımların işaret fişeğidir" diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü; "Ve kimi ülkeler resmi olarak terörist kabul ettiklerini meşrulaştırmaya çalışabilir. Ama bizim için terörist her yerde teröristtir. Türkiye bu şer şebekelerinin topunu birden mezara gömebilecek imkana sahiptir. Bak şimdi gelirken tepemizde ATAK helikopterlerimizi gördük. Bunlar bizim şu 15 yıllık iktidarımız döneminin şu anda ordumuza kazandırdığı yerli helikopterlerimizdir."

'OPERASYONU AFRİN İLE DEVAM ETTİRECEĞİZ'

Afrin'e yapılacak operasyona ilişkin net mesaj veren Erdoğan, "Önümüzdeki günlerde inşallah güney sınırımızı terörden arındırma operasyonunu Afrin ile devam ettireceğiz. Bu süreçte müttefiklerden beklentimiz aramızdaki köklü ilişkinin ruhuna uygun davranmaktır. Ne kadar gerçek, sahte olduğu ayan beyan ortaya çıkacaktır. Biz bölgede Amerika ile ortak çıkarlarımıza inanıyor, birlikte hareket edeceğimize inanıyoruz. Zira dönem Türkiye’ye destek olma dönemidir. Biz kendilerinden Türkiye’nin meşru çabalarına destek olmalarını bekliyoruz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER