Enis Berberoğlu görüşe çıkmama kararı aldı

Tutuklu CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Yargıtay’ın “yargılamayı durdurma” talebini ret etmesi üzerine “görüşe çıkmama” kararı aldı.

Enis Berberoğlu görüşe çıkmama kararı aldı

Yargıtay’ın dün “yargılamayı durdurma” talebini reddettiği tutuklu CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, bu sabah avukatı aracılığıyla açıklama yaptı. Berberoğlu açıklamasında, pazartesi sabahından itibaren ailesiyle, avukatlarıyla ve milletvekilleriyle açık-kapalı görüşe çıkmama, mahkemelerde savunma hakkını kullanmama ve dışarıyla haberleşmeyi kesme kararı aldığını duyurdu.

Berberoğlu'nun açıklaması şöyle:

“İşte bağımsız kararım...

Anayasal hakkımın Yargıtay 16. Daire tarafından ayaklar altına alınmasına ne tepki vereceğimi epeyce düşündüm.

Sonuçta Pazartesi sabahından itibaren ailemle, avukatlarımla ve milletvekilleriyle açık-kapalı görüşe çıkmama, mahkemelerde savunma hakkımı kullanmama ve dışarıyla haberleşmeyi kesme kararı aldım.

Bu zor karar doğaldır ki ailemi, avukatlarımı, partimi ve sevenlerimi mutlu etmeyecek, dolayısıyla onlardan bağımsız ve hatta onlara rağmen uygulamam zorunlu. Ama herkes bilsin ki niyetim onları üzmek değil tam aksine daha fazla üzülmelerini engellemek ve korumak.

Çünkü görüyorum ki benim etrafımda dönen tartışmalarda aileme, partime ve hatta seçmenlerime bile çamur sıçrıyor, çektiğim eziyet yoldaşlarıma korku salma amacıyla malzeme ediliyor.

Tabii ki görüşemediklerimi çok özleyeceğim ve fakat biliyorum ki her ne kadar ormanda yaşasa da her ağaç tek başına ve ayakta ölür.

Enis Berberoğlu

Anayasası Çalınan Milletvekili”

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER