Demirtaş: Gazetede annemle fotoğrafımız var diye bana verilmedi

HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda medyanın HDP üzerindeki ambargosuna dikkat çekildi.

Demirtaş: Gazetede annemle fotoğrafımız var diye bana verilmedi

Halkalrın Demokratik Partisi’nin (HDP) tutuklu cuhmurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabı üzerinden mesaj gönderdi. Medyanın HDP ve kendisi üzerinde uyguladığı ambargoya dikkat çeken Demirtaş, aynı konuyla ilgili cezaevindeki kısıtlamalara da işaret etti. 

“TV’lerde HDP-Demirtaş haberi yapmak hâlâ yasak” diyen Demirtaş,  “Gazetelerin de çok azı haberlerimizi yapıyor. Cezaevindeyse benimle ilgili haber var diye BirGün, Cumhuriyet, Evrensel gibi gazetelere incelenmek için el konulup ertesi gün veriliyor. Uygulamadan Adalet Bakanı’nın haberi var mı acaba?” dedi.

‘ANNELERİN MESAJINDAN DEĞİL, TERLİĞİNDEN KORKUN BENCE’

Annesiyle ilgili çıkan haberlere bile sansür uygulandığı bilgisini veren Demirtaş, “Cumhuriyet gazetesinin bugünkü eki, annemle fotoğrafımız ve annemin demeci var diye bana verilmedi. Sanırım annemin sözlerinden etkilenerek benim kendime oy vermemden çekiniliyor. Annem ne demiş acaba? Annelerin mesajından değil, terliğinden korkun bence” ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş@hdpdemirtas

TV’lerde HDP-Demirtaş haberi yapmak hâlâ yasak. Gazetelerin de çok azı haberlerimizi yapıyor. Cezaevindeyse benimle ilgili haber var diye BirGün,Cumhuriyet,Evrensel gibi gazetelere incelenmek için el konulup ertesi gün veriliyor. Uygulamadan Adalet Bakanının haberi var mı acaba?

Selahattin Demirtaş@hdpdemirtas

Cumhuriyet gazetesinin bugünkü eki, annemle fotoğrafımız ve annemin demeci var diye bana verilmedi. Sanırım annemin sözlerinden etkilenerek benim kendime oy vermemden çekiniliyor. Annem ne demiş acaba? Annelerin mesajından değil, terliğinden korkun bence.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER