Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam'ın güncellemesi gerekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini din adamı olarak tanımlayan kadınlarla ilgili fetvalar verenleri eleştirdi. Erdoğan, "Bunlar, İslam'ın güncellenmesi gerektiğini bilmeyecek kadar aciz. İslam'ı 14-15 asır öncesi hükümleriyle bugün uygulayamazsınız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam'ın güncellemesi gerekiyor

HABER MERKEZİ-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Dünya Kadınlar Günü Programı’nda konuştu.

İktidarları döneminde kadınlar için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “GMevzuatımızdaki eksiklikleri tamamladık, varsa yanlışları düzelttik. Bitti mi? Hayır. Bütün bu yasalar, sürekli güncellenmesi gereken yasalardır. Hayat dinamiktir, gelişiyor. Güncellemeye mecbursunuz. Güncellemek suretiyle yaşamı yeniden tanzim etmiş olursunuz” dedi.

 ‘KANALİZASYONA DÖNÜŞMÜŞ MEDYADAN EVLATLARIMIZI KORUMALIYIZ’

“Kadın insanlığın ilk öğretmenidir” diyen Erdoğan, “Çocuk uzunca bir süre her şeyi annesinden öğrenir. Doğumdan sonra başlamıyor eğitim öğretim. Doğumdan önce başlıyor. İşin ilahi boyutu budur. Çocuk beslenmeyi anne karnında öğreniyor. İlahi tecelli bu” diye konuştu.

Medyanın “kanalizasyon”a dönüştüğünü söyleyen Erdoğan, “Her bir kanalı ayrı bir sorun, adeta kanalizasyon haline dönüşmüş olan medyanın şerrinden evlatlarımızı, ailelerimizi ve milletimizi koruyacak olan ilk ve güçlü kalkan yine kadınlar, annelerdir” ifadelerini kullandı.

‘HOCALARIMIZ NE İŞ YAPIYORLAR’

Erdoğan, İslam’ın güncellenmesi gerektiğini savundu. Erdoğan, “Son günlerde din adamı olarak ortaya çıkıp, ne yazık ki kadınla ilgili açıklamalarda bulunup dinimizde yeri olmayan içtihatta bulunan kişiler çıkıyor ortaya. Bunlar İslam’ın güncellenmesi gerektiğini bilmeyecek kadar aciz. İslam’ı 14-15 asır öncesi hükümleriyle bugün uygulayamazsınız. Şimdi bazı hoca efendiler beni tefe koyacak. Yeter ki Rabbim bizi tefe koymasın” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu konuda çalışmalar yapması gerektiği belirten Erdoğan, “Din İşleri Yüksek Kurulu’nda çok vasıflı hocalarımız var. Tefsirde, hadiste hocalarımız ne iş yapıyorlar, niye sessiz kalıyorlar, sessiz kalıp bu alanı niçin bu adamlara kaptırıyorlar? Meydan FETÖ’ye, onun arkasından gelen tiplere kaldı” şeklinde konuştu.(Duvar)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER