CHP’li Çelebi: İmzalar 600’ü buldu

ANKARA - CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, kurultay için şuana kadar 600 imzanın toplandığını açıkladı. Çelebi, kurultay için gerekli olan 634 imzanın gün içerisinde tamamlanacağını söyledi.

CHP’li Çelebi: İmzalar 600’ü buldu

Olağanüstü Kurultay gündemi içerisindeki CHP’de, PM üyeleri ikiye bölündü. Bu zamana kadar PM'de yer alan İzmir milletvekillerinden Selin Sayek Böke, Mehmet Ali Çelebi ve PM üyesi eski İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, değişimden yana olduklarını açıkladı.

PM üyelerinden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Seyit Torun gibi bazı isimler ise olağanüstü kurultayın gerekli olmadığı görüşünde. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, kurultay için delegelerden toplanan imza sayısını açıkladı.  Çelebi imzaların 600’ü bulduğunu belirtti.

Delegelerin imza vermeyi devam ettirdiğini ve imzaların bugün 634’ü bulacağını ileri süren Çelebi, “İmzalar 600'ü buldu. Bu bile büyük bir mesaj. Bir şekilde bu değişimin başlatılması elzem oldu. Bölünmeye gerek yok. Tabanın, halkın isteği belli. Halkta umut yaratacak bir değişime ihtiyaç var. Aksi takdirde yerel seçimler bizim için hüsran olur. O nedenle bunu bir an önce gerçekleştirmek gerekiyor. Ortak aklı ortaya çıkarmak gerekiyor" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER