CHP’de 'Değişim ve Umut Kurultayı' için adım atıldı

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) olağanüstü kurultay için imza toplanmaya başlandı.

CHP’de 'Değişim ve Umut Kurultayı' için adım atıldı

CHP’li muhalifler olağanüstü kurultay için imza toplamaya başladı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün beraberinde parti kurullarından 5 kişi ile birlikte Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Kurultay için ilk imzaların atılmaya başlandığını söyleyen Tüzün, şunları söyledi: “Sabah saat 08.30’dan itibaren kurultay delegelerimiz notere giderek imzalarını vermeye başlamıştır. Kurultayın adı Değişim ve Dönüşüm Kurultayı olacaktır. Burada çağrı heyeti olarak sembolik olarak duruyoruz. Demokrasi, Değişim ve Umut Kurultayı için imza atanlara şimdiden teşekkür etmek istiyorum.”

ÇAĞRI HEYETİNDE SEMBOLİK İSİMLER

Basın toplantısında Kurultay Çağrı Heyeti olarak partinin kurullarında görev alan CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer, CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın, Gençlik Kolları Üyesi Deniz Kahraman da yer aldı.

Tüzün, noterde imza veren 2 kişinin belgesini göstererek, “Şu saat itibariyle imzaların 100’ü geçtiğini tespit ettik, çok kısa sürede sayının tamamlanacağına inanıyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER