Celal Doğan: Antep’i ihtişamlı günlerine kavuşturacağım

POLİTİKA- Görevi bıraktıktan sonra arkasından gelen yöneticilerin Antep’in havasını, suyunu bozduğunu söyleyen DSP’nin Antep Adayı Celal Doğan, “Antep’i eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak için geliyorum” dedi.

Celal Doğan: Antep’i ihtişamlı günlerine kavuşturacağım

Antep’te, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) de desteklediği Demokratik Sol Parti (DSP) Antep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, seçim çalışmalarını hızlandırdı. Doğan, Akkent ve Hacıbaba mahallelerinde seçim bürosu açılışına katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışın yapıldığı sokaklara, “Benim ittifakım halk ittifakıdır” yazılı pankart asıldı. 

‘ŞAHİN’LE DEĞİL ERDOĞAN’LA YARIŞIYORUM’

Halka seslenen Doğan, Antep’in onlarca sorunu olduğunu; ancak belediye başkanının kenti dolaşmadığı için sorunlardan habersiz olduğunu belirtti. Mevcut Belediye Başkanı Fatma Şahin’in şehirde dolaşmayıp belediye binasından dışarıya çıkmadığını dile getiren Doğan, “Şahin ‘Zaten millet Erdoğan’a oy veriyor bana da oy verir’ diyor. Sanki ben Fatma Şahin’le değil de, Erdoğan’la yarışıyorum. Her yerde onun fotoğrafı, her yerde onun adına yazılmış şarkılar var. Peki, Şahin’in söyleyecek bir şeyi yok mu? Fatma Şahin belediye başkanı mı yoksa Erdoğan’ın adını telaffuz etme şube başkanı mı? Geçen de bir programda ‘17 yıldır çok çektim’ deyip ağlamış. Belediye Başkanı ağlamaz. Belediye Başkanı çare kapısıdır, Antep’in sorunlarını çözer.” 

'ANTEP’İN SUYU İÇİLMİYOR’

Antep’te belediyenin rüşvet alarak fazladan kat izni verdiğini vurgulayan Doğan, AKP’lilerin “Ver katı, al rüşveti” mantığıyla çalıştığını söyledi. AKP’lilerin kıblesinin para olduğunu ifade eden Doğan, “Bunların önceliği para, bizim önceliğimiz Antep’tir. Fatma Şahin makamı bıraksa sokakta kimse onu tanımaz. Ancak siz beni 15 yıl sonra tekrardan göreve çağırdığınız. Ben şu an 74 yaşında aday oldum. Ama yine de birileri gibi ağlamıyorum. Çünkü sizleri seviyorum. Gönlümde Antep sevdası var. Bıraktığım Antep yerinde değil kentin suyunu da havasını da her şeyini bozdular. Ben görevi bırakırken içme suyu, kaynak sulardan daha temizdi. Antep’in havası yayla havası kadar temizdi. Ancak bugün bu kentin ne suyu içiliyor ne de havası solunuyor. Onun için Antep’i eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak için geliyorum” diye konuştu.

Mezopotamya Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER