Bekaroğlu’dan Soylu’ya: Allah belanı versin diyorum!

POLİTİKA-CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Ankara'da gözaltına aldığı Merve Demirel'e cinsel tacizde bulanan polisi savunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için, “Allah belanı versin” dedi.

Bekaroğlu’dan Soylu’ya: Allah belanı versin diyorum!

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Ankara'da gözaltına alındığı sırada polisin cinsel tacizine maruz kalan Merve Demirel için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun "Babası FETÖ’den ihraç, kardeşi DHKP-C’li proje kadın” ifadelerine tepki gösteren Bekaroğlu, “Allah belanı versin” dedi. 

Daha önce Soylu’ya dönük benzer bir ifade kullandığı için hakkında dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke düzenlendiğini hatırlatan Bekaroğlu, “Allah belanı versin diyorum. Tekrar mahkemeye versin” ifadelerini kullandı. 

'İKTİDARLARINI KURTARMAYA ÇALIŞIYORLAR'

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in yaşanan tacizi "Telaşın getirdiği yanlış hareket" olarak tanımlamasına da tepki gösteren Bekaroğlu, “Tacizci polise sahip çıkıyor. Onun polisi, sanki bizim polisimiz değil. İktidarlarını kurtarmaya çalışıyor aslında, ayağının altından kayıp giden iktidarını kurtarmaya” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER