Bahçeli: Türkiye ekonomisinde sorun yok demedik

POLİTİKA-Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye ekonomisinde sorun yok demedik. Yanlış ekonomi politikalarını yeri ve zamanı geldiğinde ifade ettik.

Bahçeli: Türkiye ekonomisinde sorun yok demedik

Bahçeli,“Türkiye ekonomisinde sorun yok demedik. Yanlış ekonomi politikalarını yeri ve zamanı geldiğinde ifade ettik. Tekliflerimizi paylaştık. Yüzde 25'e varan faizden, artan konkordatolardan, enflasyondaki tırmanıştan, azgınlaşan hayat pahalılığından biz de rahatsızız. Ancak bu ülke hepimizin” diye konuştu.

Bahçeli, gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına dair de şunları söyledi: “Akıbetini merak ediyoruz. Gazetecinin hakkında çıkan haberlerin doğru olup olmadığının acilen teyit ve ispata muhtaç olduğu açıktır. Türkiye, mafyavari yöntemlerin sahne alanı değildir.” 

MCKİNSEY İLE ÇALIŞMAYI TUTARLI BULDUK

“McKinsey ile çalışmayı tutarlı bulduk” diyen Bahçeli,  “Hemen açığa düştüğümüzü söylemeye başladılar. Nasıl olsa Cumhurbaşkanı ‘Biz bize yeteriz’ demişti… Hükümet yollarını ayırsa da bizim düşüncelerimiz değişmeyecektir” ifadelerinde bulundu. 

AKŞENER AÇIKLAMASI

Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile sosyal medya tartışmaları sonrasında gelişen olaylar için şöyle konuştu: “Siyasi ve patolojik vaka olan bu şahıs, MHP'ye zehrini kusmuş, nifak toplarını fırlatmıştır. İP parti genel başkanının kulağına kim fısıldamışsa partisinin grup toplantısında son derece kırıcı, son derece incitici bir şekilde partimize ve dava arkadaşlarımıza saldırmıştır. Lütfen hatırlayınız, ‘Saray ile aramızda köle sahip ilişkisi olduğunu’ söyledi. ‘Saray yancısından milliyetçi olmaz’ dedi. Beka için en büyük tehlike olduğumuzu iddia etti. Mafya bozuntularını affedecekler diye yalanına yalan ekledi. Bu iftiraları ayağımızın altında çiğniyor, muhatabına aynen iade ediyoruz. Bu ağır sözlere birkaç gün tahammül edip sosyal medyadan karşılık verince ne talihsizliktir ve olaylar vuku buldu. Adres verecek kadar çıldırmış, gözü dönmüştür. Bu tehlikeli bir meydan okumaydı. Davet varsa icabet eden çıkacaktır. Gerçekten de çıkmıştır. Evinin önüne demokratik protestolarını yaptılar.”

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER