Akşener ve Kılıçdaroğlun'dan ortak miting:'Cumhurbaşkanı size terörist dedi'

POLİTİKA-CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Akşener Balıkesir'de ortak miting yaptı. Akşener 'Cumhurbaşkanı size terörist dedi' ifadelerini kullandı.

Akşener ve Kılıçdaroğlun'dan ortak miting:'Cumhurbaşkanı size terörist dedi'

31 Mart yerel seçimleri için ‘Millet İttifakı’ nın İYİ Partili İsmail Ok'u büyükşehir adayı gösterildiği Balıkesir'de miting düzenlendi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşener burada yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu tanzim kuyruklarıyla ilgili "O kuyruk varlık kuyruğu olsa en başına sen geçer millete tırnak ucu kadar bir şey vermezsin”dedi.

Kılıçdaroğlu ve Akşener'in konuşmalarından satır başları şöyle;

Miting'te konuşan Kılıçdaroğlu,"Bay Kemal olmak kolay değildir, Bay Kemal olmak için namuslu adam olmak lazım.Bay Kemal olmak için yürekli adam olmak lazım. Bay Kemal olmak Trump telefon ettiğinde papazı hemen bırakmamak demektir. Bay Kemal olmak için sabahın köründe oğluna telefon açıp, “oğlum paraları sıfırladın mı” dememek lazımdır. Bay Kemal olmak için kul hakkı yememek lazımdır. Bay Kemal olmak o kadar kolay mı?"

'TANK PALET FABRİKASINI NİYE SATTIN?'

"Sen söyleyeceksin ben dinleyeceğim, ben söyleyeceğim sen de dinleyeceksin. İşine gelince vatan, millet, Sakarya, işine gelince boş ver memleketi özel çıkarlar. Tank palet fabrikası niye satıldı? Katar uçağı niye bedava verildi? Milli Kurtuluş Savaşı vermiş, cumhuriyeti kurmuş bu ülkenin temellerinde şehit kanları var, bu ülkenin temellerinde gözyaşları var, bu ülkenin temellerinde omuzunda silah taşıyan kadınlarımız var, çoluk çocuğumuz var, dedelerimiz var, atalarımız var. Bu ülkenin temelleri sıradan bir temel değildir. Türkiye Cumhuriyetinin sınırları egemen güçlerin lobilerinin olduğu yerlerde çizilmemiştir. Bu ülkenin bütün sınırlarında acı vardır, kan vardır, gözyaşı vardır, milli mücadele vardır, Kuvayı Milliye vardır."

"Bu ülke sıradan bir ülke değildir. Cumhuriyet kurulduğu zaman bütün İslam dünyası cumhuriyet kurdu neden? Gazi Mustafa Kemal sadece Türkiye için değil bütün İslam dünyası için de örnek olan bir projeyi hayata geçirdi, cumhuriyeti kurdu, halka inandı, halka güvendi. Yani kendi milletine güvendi. Bunlar başka yerlerdeler. Bunlar satıyorlar, bunlar çırpıyorlar, her şeyi yapıyorlar sonra da dönüp Vatan, Millet, Sakarya edebiyatı yapıyorlar. Sen onu benim külahıma anlatacaksın arkadaş!"

'İNSANLARI SOĞAN PATATES KUYRUĞUNA SOKTUNUZ'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Ne benim ne de Sayın Akşener’in özel bir çıkarı yok ama gece gündüz vatandaşlarımız huzur içinde yaşasın diye çalışıyoruz” dedi. Tanzim satış kuyruklarına değinen Kılıçdaroğlu, “17 yıl sonra bu ülkenin güzel insanlarını soğan patates kuyruğuna soktular. Milletin aklıyla alay ettiler, o kuyruğun adına da ‘varlık kuyruğu’ dediler. O kuyruk varlık kuyruğu olsa en başına sen geçer millete tırnak ucu kadar bir şey vermezsin” ifadelerini kullandı. “Hiçbir gerçek milliyetçinin eli AKP’nin bulunduğu yuvarlığın içine oy basamaz” diyen Kılıçdaroğlu, emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) da şöyle seslendi: “Biz sizin çalıştık AKP ve MHP reddetti. Bir EYT gider de AKP’ye MHP’ye oy verirse iki elim iki, yakanızda olacak.”

'CENNET GİBİ ÜLKEYİ CEHENNEME ÇEVİRDİLER'

"Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz. Cennet gibi bir ülkeyi cehenneme çevirdiler. Her gün kavga, her gün iftira, her gün bir sürü laf. Yeter arkadaş ya, bir üç gün konuşma ya! Üç gün konuşma da bari millet biraz rahatlasın. Günün 24 saati bütün televizyon kanalları beyefendi için çalışıyor. İstediğin kadar eleştir, istediğin kadar iftira at. Biz bildiğimiz yoldan, hak yolundan asla ve asla ayrılmayacağız. Her yerde söyleyeceğiz “hak, hukuk ve adalet” diyeceğiz."

'CUMHURBAŞKANI SİZE "TERÖRİST" DEDİ'

İYİ Parti lideri Meral Akşener ise konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce tepki gösterip suç duyurusunda bulunmasına yol açan sözlerini tekrarladı. Akşener, “Burada tekrarlıyorum, Cumhurbaşkanı size ‘terörist’ dedi” ifadesini kullandı.  Akşener şunları söyledi: “Kuvayı Milliye’nin şehri Balıkesirliler. TBMM’yi kurabilmek için çekilen emekleri, büyüklerinizin ortaya koyduğu o emekleri biliyorsunuz. TBMM, Beyefendinin gözünde bir delik… Bu kadar şirazesi kaymış, şaftı bozulmuş bir siyaset adamını bu seçimde cezalandırmalı, o kulağı çekmelisiniz. Şöyle hafif morartarak çekin. Bu kulak moraracak. Diyor ya televizyonda, ‘Beni iyi bilir…’ Seni herkes biliyor. Kendini savunurken, ‘Ben enayi miyim?’ diyor. Buradaki mesele, enayi olmak… Yani; sizi sevmiyor be kardeşim! İçinizden çıkıp geldiğini iddia etti. Şu anda tepenize tepenize çay atıyor, her yerde azarlıyor. Tayyip Bey bütün şehirlerde kendini tartıya koymuş durumda. Bir Cumhurbaşkanı; Ankara, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile dövüşür mü? Bunların sebebi ne? Tarzan zorda. ‘Sözde İYİ Parti’ diyor bize. Hadi oradan be! 5 milyon kişinin oyunu alan bir partiye, Meclis’te sandalyesi olan bir partiye ‘sözde’ diyemezsin.”(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 01:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER