Akşener kendisini Gülen'le görüştüren ismi açıkladı

Meral Akşener, 1997 yılında Fethullah Gülen ile görüşmesine aracı olan ismi açıkladı.

Akşener kendisini Gülen'le görüştüren ismi açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 1997'de Fethullah Gülen ile görüşmesine aracı olan ismin MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan olduğunu açıkladı. 

Akşener, Oğuzhan Uğur ve ekibinin hazırlayıp sunduğu Youtube kanalı Babala TV’ye konuk oldu. Birçok soruya yanıt veren Akşener, 1997 yılında Fethullah Gülen ile görüşmesine aracı olan isimle ilgili de konuştu.

"FETÖ"CÜLER YANLARINDA"

Akşener, "Sağ partiler arasında 'FETÖ' ile 'merhaba' düzeyinde de olsa herkesin bağlantısı olduğunu aktararak, “O dönemde beni Gülen’le görüştüren isim MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’dır. Bana FETÖ’cü diyorlar, FETÖ’cüler yanlarında” ifadesini kullandı.

"Abdullah Gül'ün aday olmasını isterim. Hiçbir sakıncası yok" diyen Akşener, "100 imzayla aday çıkar, Saadet Partisi aday gösterir. Ama şöyle bir şey oldu. CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi bir araya geliyoruz ve Sayın Abdullah Gül'ü aday gösteriyoruz. Benim karşı çıktığım şey buydu" dedi.

Her partinin kendi adayını çıkarmasını 25 Ekim'den beri savunduğunu ifade eden Akşener, "Ekmelettin vakasında yaşadıklarımız ortada. Tayyip rakiplerini kendi seçer. Koyar bir çuvalın içine başlar tekme atmaya. Yumruk da değil tekme atar. Böyle özel bir sistemi var. Bunun bozulmasının yolu çoklu adaydır" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER