Akşener: HDP barajı geçebilir

Akşener, HDP'nin oylarını konsolide edebileceğini söyledi.

Akşener: HDP barajı geçebilir

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "HDP'nin barajı geçebileceğini düşünüyorum" dedi.

Akşener Star TV'de konuştu. Gündem başlıklarına dair değerlendirmelerde bulunan Akşener, HDP'nin herhangi bir ittifak içerisinde yer almadığı için oylarını konsolide edebileceğini düşündüğünü söyledi. 

"Ben Sayın Gül'ün adaylığına karşı çıkmadım. Abdullah Bey'in, Saadet Partisi'nin adayı veya 100 bin imzayla aday olmasının doğru olacağını söyledim. Çünkü Ekmeleddin Bey'in vakası var önümüzde. Bugün seçimlere baktığım zaman, haklı olduğumu görüyorum. Kendimi bile çatı adayı olarak kabul etmezdim.Yazılara, sosyal medyaya baktığınız zaman şaşkınlığa düşüyorsunuz. 

Selahattin Demirtaş'la ilgili sorulan soruya şöyle bir cevap verdim. Bu adam iyi hal kağıtı almış, Cumhurbaşkanı adayı olmuş, kampanya sürecinde hapiste olması bizi dış dünyada nasıl gösterir dedim? Beni neredeyse PKK'lı ilan edeceklerdi. Ben sadece ilkeler üzerinden konuştum. Bunun üzerine beni AKP'liler PKK'lı yaptı, bir kısmı

Seçim ikinci tura kalacak, bunu herkes kabul etmiş görünüyor. İkinci tura da kendimin kalacağını ön görüyorum. Çünkü ben merkez sağ ve muhafazakar demokratlardan oy alabilecek bir adayım. Kıyılardan oy alabiliyoruz, Haziran'da muhalefete oy vermiş, AKP'li vatandaşlardan da oy alabiliriz.

Biz şu an birinci turu konuşuyoruz. İkinci turda Kürt seçmen, Erdoğan'a oy verecek midir? Bunun cevabını ikinci turda herkes görecektir. Ben Kürt sorunu olarak tanımlamıyorum. Kürt sorunu diye tabir ederseniz, Alevi sorunu diye tabir ederseniz, bir bütünün Türkiye'ye sorun olduğunu söylersiniz. Bunun çözümü siyasidir.

Bu ülkede adalet yoksa, hukuk yoksa, ben bir Türk'üm benim de sorunlarım var. Mesele etnik değil yani. Adaleti uygulayacaksınız, ekonomik bir model getireceksiniz. Böylece Batı'daki yaşıtlarıyla rekabet edebilecek.
Biz Ekmeleddin Bey'e bile çok çalıştık. Yardımcılık işine parti divanında tartışmamız lazım. Çok bir şey de belli değil, meclisten daha çıkmadı. Bizim aldığımız oylar MHP ve AKP seçmeninde geliyor. Bu insanlar CHP seçmenine oy verir mi? Bilemiyorum.

Milliyetçi kesimi çok iyi tanıyorum, 28 Şubat Dönemi'nde muhafazakarların yanında yer aldım. Onların vicdanında varım, çok iyi biliyorum. Dolayısıyla ikinci turda kesinlikle kazanacağım, manipülasyon yapan anket firmaları tarafından bile söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 22:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER