Akşener, Erdoğan'a Trabzon’dan seslendi: Kaçmıyorum buradayım

POLİTİKA-Akşener, kendisini hedef alan Erdoğan'a Trabzon'dan yanıt verdi.

Akşener, Erdoğan'a Trabzon’dan seslendi: Kaçmıyorum buradayım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları için gittiği Trabzon'dan kendisini hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Benim için dedi ya, ‘kaçacak deliği yok’ ben kaçmıyorum buradayım" diye seslendi.

Seçimlerin 'Cumhur ittifakı' için 'koltuk bekası'na döndüğünü söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan ve Bahçeli'nin 'Zillet' ve 'vatan haini' söylemini eleştirdi:

"Bu seçimler arkadaşların koltuklarının bekasına döndü. Rahat olun belediye başkanı seçilecek, diyorum. Seçileceklerin tamamına başarılar diliyorum. Hayırlı olanı, doğru hizmet yapacak olan kazansın elbette. Biz CHP ile bir ittifak kurduk, adımız istediği kadar inkar etsin 'terörist', 'illet', 'zillet' oldu. 'İllet' hastalıklı insan, 'zillet', aşağılık insan demek. CHP, MHP ve Saadet Partisi’ne oy veren 18 milyon kişiye bunları inkar etseniz de söylüyorsunuz."

Trabzonlulara hitap ederken MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye de seslenen Akşener, "41 kere kendisini Haliç'te yıkayacağını söyleyen Bahçeli… ben bugüne kadar kendisine incitici tek söz söylemedim. Ama beni mahkemeye verdi. Versen ne olur? Hepsi can baş üstüne. Önce parayla korkuttu. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan 2,5 milyon almış. Benim param olmadığını biliyor. Ama gittiğimiz her yerde ‘abla sen konuş, biz öderiz' diyorlar. Allah'ın ve milletimin dışında baş eğeceğim bir yer yoktur." dedi.

'DİYORSUN YA 'DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR', FINDIK ÜRETİCİSİ DE 5 HIRSIZDAN BÜYÜKTÜR'

Ekonomik kriz ve hayat pahalılığına da değinen Akşener, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve AKP iktidarını sert sözlerle eleştirdi:ü

"Yerel seçimlere giderken yerel belediye başkan adayları yarışmasın, ekonomi konuşulmasın diye milleti böldü. Yanıyor mutfak. Varlık kuyrukları var, 3 kilo patates almak için 3 saat dikiliyorsunuz. Mehdi eker 126 yıl sonra Fransa'dan madalya aldı. Sonra anlaşıldı ki, Fransa'dan et ve tarım ihracatı yüzde 1500 artmış… Fındık 11-12 lira arasında satıldı ondan sonra fiyat verdiler. Fındık göçü önler, Karadeniz'i elinde tutar. Fındık ekonomidir, iştir, istihdamdır. Neden Türkiye'nin dünya üzerinde tekel olduğu fındık ile bu oyun oynanıyor. En yakınları Berlusconi’nin çikolata fabrikalarının danışmanı da ondan. Trabzon gibi bir şehir göç alması lazımken göç veriyor. Sayın Erdoğan bak ben doğruları söylüyorum. Fındığa 5 dolar ver dolara bağla ve dünya mecburen satın alacak göreceksiniz. Sen bu iradeyi ortaya koy. Ama Berlusconi kardeşinden, yanındaki insanların rant sağlamasından vazgeçemiyorsun. Hani diyorsun ya dünya 5'ten büyüktür. Fındık üreticisi de 5 hırsızdan büyüktür"

‘BEN KAÇMIYORUM BURADAYIM’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisini 'kaçacak deliği yok' diyerek hedef gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "ben kaçmıyorum buradayım" diye seslendi:

"Benim için dedi ya, ‘kaçacak deliği yok', ben kaçmıyorum buradayım. Ben huzurunuzda diyorum ki, üç aylık emekli maaşımı ben bağışlayacağım Tank Palet Fabrikası için. Hadi o uçağı sat..Neden bu kadar Ekrem kardeşimize kırdı şimdi anladım. İstanbul'daki Karadenizliler, Trabzonlular Ekrem kardeşimin arkasında da onun için."

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER