Akşener, 5 belediye başkan adayını daha açıkladı

POLİTİKA-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Isparta, Elazığ, Niğde, Afyon ve Mersin adaylarını açıkladı.

Akşener, 5 belediye başkan adayını daha açıkladı

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, devam eden ittifak görüşmeleri için, "Sınırlı bir güç birliği olarak görüyoruz" dedi. Akşener partisinin 5 ildeki adaylarını da açıkladı. Geçtiğimiz günlerde MHP'den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti'nin adayı olacak.

Konuşmasında hükümete yüklenen Akşener, "Ekonomiye saldıran dış güç masalı artık tutmuyor. Yeni bir terör örgütümüz oldu. Soğan terör örgütü" dedi.

Akşener'in grup toplantısında yaptığı konuşmada öne çıkanlar şöyle:

'TUZU KURU YANDAŞLARA GÖRE HER ŞEY YOLUNDA'

"İYİ Parti Türkiye'nin kardeşlik sözleşmesidir. Yola çıkarken dedik ki İYİ Parti devleti yönetmeye taliptir. Dedik ki milletin sesi olacağız. Ülkenin her köşesinde dert dinliyoruz. Milletin tek gündemi var. Ekonomi. İktidara ve tuzu kuru yandaşlarına göre her şey güllük gülistanlık. Tek bir sebebi var. O da AK Parti iktidarının yanlış politikalarıdır. İlk defa bir iktidar milletin gözünün içine baka baka krizi yok saymaktadır. Bu hayat pahalılığın sebebi stokçu çiftçiler ve esnafmış. İnanmamızı istedikleri hikaye budur.

'DIŞ GÜÇLER MASALI ARTIK TUTMUYOR'

İçeride başka dışarıda başka oynuyorsunuz. Bedelini de bu millet ödüyor. Türk ekonomisine saldıran dış güç masalı artık tutmuyor. Yeni bir terör örgütümüz oldu. Soğan terör örgütü. Yetmedi 3 liraya aldığını 2 liraya satmıyor diye esnafı suçladılar. Yetmedi çok et yiyor diye ahaliyi suçluyor.

'DIŞ BORCU ÇİFTÇİ VE ESNAF MI ÇIKARIYOR?'

Enflasyon yükselmesin diye aldıkları önlem TÜİK başkan yardımcısını görevden almak oldu. Enflasyon geriliyormuş. Neresi umut veriyor bu tablonun. Dış borcu çiftçi ve esnaf mı çıkarıyor? Sen ülkede bir şey ürettin de çifti ve esnaf engel mi oldu? Yetki aldın milletle uğraşmayı bırak enflasyonla işsizlikle uğraş. 16 yıldır sen ağladın millet dinledi. Artık millet ağlıyor sen dinle, çare bul. Bütün yetki elinde ama hâlâ bahane üretiyorsun.

'İŞSİZLİĞİ Mİ İNDİRDİNİZ, FABRİKA MI KURDUNUZ?'

En kötüsünü atlattık diyorlar. İşsizliği yüzde 1'e mi indirdiniz? Fabrikalar mı kurdunuz? En kötüsünü atlattıysak niye işsizlik fonundaki paraları bankalara aktardınız niye gençlere burs istemeyin gidin kredi çekin diyorsunuz. Niye harçlara zam yapıyorsunuz. En kötüsünü atlatmış olmak bu mu? Marmaris'te, Ahlat'ta yeni saraylar yapılıyor diye mi kendimizi avutalım. Krizi nasıl çözeceğini anlat. Gençleri nasıl istihdam edeceğiniz anlat. Durmadan mazi anlatıyor. Yeni bir söz yok. Milleti aldatarak seçime kadar zaman kazanmaktan başka hiçbir şey düşünülmüyor. 'Papazı vermeyeceğim' sözü ne kadar doğruysa 'kötüyü atlattık' sözü o kadar doğru.

'AK PARTİLİ BELEDİYELERDE YOLSUZLUK VAR'

Çiftçiyi öldürdüler. Türkiye'nin tarımdaki genel halidir. Ürünü para etmeyen çiftçi ekip biçmekten vazgeçti. Önlem alınmazsa birkaç yıl içinde çayı ithal etmek zorunda kalacağız. İktidar içinden çıkamadığı krize sorumlu uydurmak için depo basıyor. Asıl sebeplerle oralı bile değil. Son dönemde Sayıştay'ın belediyelerle ilgili raporları açıklanıyor. AK Partili belediyelerin zarar ve yolsuzlukları var.

'SINIRLI GÜÇ BİRLİĞİ'

Devam eden görüşmeleri sınırlı bir güç birliği olarak görüyoruz. Siyaset ilkelerle yapılır. İlkeler ortaya konur uzlaşılırsa yürünür uzlaşılamazsa  teşekkür edilip yol haritası çizilir. Medeni bir şekilde yürüyen süreç yakın zamanda sonuçlanacak. Cumhur İttifakı 31 Mart yerel seçimi bekaa meselesi olarak takdim ediyor. Bu korkunun işaretidir. Cumhur İttifakının bir boşalıp, bir kurulması bekaa meselesi değildir. İttifak kendi kararlarıdır ama ittifaklarını bekaa olarak anlatmaları milleti de ilgilendirir. Harbe falan girmiyoruz. Yani ortada mikrofonu devirecek durum yok. Sakin olun kardeşim. Bağırıp çağırarak millete krizi, hayat pahalılığını, işsizliği unutturamazsınız. Provokasyon denemelerinden vazgeçin. Aklınıza hangi parti yatıyorsa ona verin. Kimsenin dolduruşuna gelip eşinizle dostunuzla arkadaşınızla düşman olmayın.

İYİ PARTİ'NİN ADAYLARI

Meral Akşener partisinin bazı belediye başkan adaylarını da açıkladı. Akşener'in açıkladığı İYİ Parti belediye başkan adayları şöyle:

Isparta - Gökmen Gökmenoğlu, Elazığ - Ali Şekerdağ, Niğde - Mümin İnan, Afyon - Mahmut Koçak, Mersin - Burhanettin Kocamaz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER