AKP Sözcüsü Ünal'a göre belgeler fotokopi

AKP Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'li Bülent Tezcan tarafından kamuoyuyla paylaşılan belgelere dair “iddiayı ispat eder nitelikte değil" deyip, fotokopi olduğunu ileri sürdü.

AKP Sözcüsü Ünal'a göre belgeler fotokopi

HABER MERKEZİ CHP'li Bülent Tezcan tarafından paylaşılan belgelere AKP'den ilk yanıt Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan geldi. AKP Sözcüsü  Ünal, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Mahir Ünal, öncelikle bugün yapılacak seçim ittifakı zirvesine ilişkin, “Uyum yasaları konusunda uzunca zamandan beri, TBMM'de AK Parti grubundan ve diğer uzmanlardan oluşan heyet çalışmalarını sürdürmekteydi. Çalışmaların neticesinde bugün sayın Genel Başkanımızla yapılan çalışmaların istişaresini yapacağız. Daha önce de açıkladığımız gibi seçim ittifakı teknik bir konu, henüz konuşmak için erken. 15 Temmuz'dan sonra zaten yerli ve milli unsurlarla doğal bir ittifakımız var. MHP de bu çerçevede bizim müttefiklerimizden bir tanesi. Bunlar partinin yetkili kurullarında konuşulur değerlendirilir. Bugünkü ana gündem, 2019 seçimlerine giderken yeni hükümet sistemi ile ilgili mevcut sistemin uyumlu hale getirilmesi açısından yapılan bütün değerlendirmeler. Bugün de istişarelerimizi yaptıktan sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

'KABUL ETMİYORUZ'

Ünal, New York’ta görülen ve Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın sanık olduğu davada tanık olarak dinlenen Reza Zarrab'ın çarpıcı ifadelerine ilişkin “17-25 Aralık'ta başaramadıklarını şimdi yapmaya çalışıyorlar. Amerikan yargısı üzerinden Türkiye'de bir hukuk işletilecekse biz bunu kabul etmiyoruz. 17-25 Aralık'ı yeniden dünyanın gündemine yeniden sunulmasını istemiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

'BELGELER BİZİM NEZDİMİZDE SAHTE'

CHP'li Bülent Tezcan tarafından kamuoyuyla paylaşılan belgelere ilişkin ise AKP’li Ünal, şunları söyledi: “Bugün yapılan açıklama sapla samanı karıştırır mahiyette. Diyorsunuz ki, off shore cennetlerine para gönderdiği gibi tuhaf iddialar ortaya atıyorsunuz. Bu iddiayı ispat için sunduğunuz belgeler, bunu ispat eder nitelikte belgeler değil. Kaldı ki bu belgelerin de mahiyetini bilmiyoruz. Bu belgelerin niteliği, içeriği bizim tarafımızdan bilinmediği sürece ve iddianın ispatını da içermediği sürece bizim nezdimizde sahte olduğunu ifade ettik. Dağıtılan dekontlar fotokopi. Fotokopi üzerinden mi konuşacağız. Orjinallerini mahkemeye sunsunlar. Bundan sonraki süreçte yargı karar verecek. İtham altında bıraktıkları kişiler zaten yargıya başvurmuş durumdalar. Cumhurbaşkanımız yeniden bir dava daha açıyor. Bu mesele Türkiye'nin yada TBMM'nin gündeminde değil mahkemede konuşulacaktır. Siyasetin gündemini meşgul etmek ve rehin almaktan vazgeçmelidir “

Ünal, parti il başkanlarının görevlerinden alınmasına dair ise, “İl başkanlarımızla ilgili değerlendirme süreci devam ediyor. Teşkilat işleri başkanlığımız 6 aydan beri değerlendirmelerini sürdürüyor. Şu ana kadar görev değişimi olan birçok il başkanlığımız oldu” dedi.

mezopotamya ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER