AKP'li Çelik:' Kürtlerin tek dostu Türkiye'dir'

POLİTİKA-AK Parti MKYK toplantısının ardından Parti Sözcüsü Ömer Çelik, basın toplantısında konuştu.

AKP'li Çelik:' Kürtlerin tek dostu Türkiye'dir'

HABER MERKEZİ-AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MHP ile ortak miting yapabileceklerini belirtti. Çelik, "Ortak mitinge olumlu bakıyoruz. Takdir genel başkanlarındır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fazıl Say'ın konserine katılmak istediğini söyleyen Çelik, "Cumhurbaşkanımız bu davete olumlu yanıt vermeyi düşünüyor" diye konuştu.

Çelik konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

‘CUMHURBAŞKANIMIZ SAHAYA İNDİ’

Seçim kampanyası ve mitinglerin ne zaman başlayacağı sorulan Ömer Çelik, ” Cumhurbaşkanımız sahaya inmiş durumda. Adayları açıklarken kamuoyuna mesajlar veriyor. Bu hafta sonu da bazı illere gidecek ve adayları açıklayacak. MKYK’da görevlendirmeyle birlikte hangi genel başkan yardımcımızın, hangi ile gideceği tespit ediliyor” dedi.

Seçim manifestosunun ay sonunda açıklanacağını söyleyen Çelik, “Manifesto açıklamamızı 31 Ocak Perşembe günü Ankara’da yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız çok güçlü bir manifesto açıklayacak” diye konuştu.

‘MHP İLE ORTAK MİTİNGE OLUMLU BAKIYORUZ’

MHP ile ortak miting yapılıp yapılmayacağı sorusu yöneltilen Çelik, “Ortak mitinge olumlu bakıyoruz. Cumhur İttifakı’nın mesajlarının çok güçlü şekilde verileceğini düşünüyoruz. Takdir genel başkanlarındır” ifadelerini kullandı.

‘CHP’NİN KAVGA ETMEDİĞİ ALAN TÜKENMİŞTİ, FUTBOLU BULDULAR’

CHP’nin futbol kulüplerinin borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili plana yönelik eleştirilerine yanıt veren Ömer Çelik, “Siyaset alanında CHP’nin kavga edeceği alanlar tükenmişti. En son futbolu buldular. Futbolla kavga etmek hayatla kavga etmektir. Ziraat Bankası futbol kulüplerinin borçlarını silmiyor, yeniden yapılandırıyor” dedi.

“Enflasyon rakamlarıyla oynanıyor” iddiasını eleştiren Çelik, “TÜİK, uluslararası kuruluşlara akredite bir kuruluştur ve hepsinin güvenini kazanmış saygın bir kuruluştur. Dolayısıyla TÜİK’in yaptığı işlerde, kullandığı metotlarda bir sapma ve gerileme yoktur. Bu hesaplama uluslararası hesaplamalara göre yapılıyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fazıl Say’ın konserine katılıp katılmayacağı sorulan Çelik, “Cumhurbaşkanımız konsere katılmak istiyor. O tarihle ilgili çok önemli bir gündem önümüze gelmezse Cumhurbaşkanımız bu davete olumlu yanıt vermeyi düşünüyor” yanıtını verdi.

KÜRTLERİN TEK DOSTU TÜRKİYE’DİR’

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın açıklamalarıyla ilgili soru üzerine Çelik, şunları söyledi:

“Hiç kimse Kürt kardeşlerimize sahip çıkma konusunda Türkiye’ye ders veremez. Kürtlerin tek dost devleti Türkiye’dir. Kobani’deki günleri hatırlayın. Buradaki bir parti Kobani’yi istismar ederken o sırada PYD-YPG oraya yardıma gidenleri bölgeye sokmazken sadece bir gün içerisinde 100 bin Kürt kardeşimizi kendi topraklarına almıştır. Kürtlerin zor günlerde hamisi Türkiye’dir. Kürt kardeşlerimizin tek dostu Türkiye Cumhuriyeti’dir. Kim Türkiye’ye ‘Kürtlere dokunmayın’ diyorsa ajandasında terör örgütleriyle ilgili kendileri için pozitif, Kürt kardeşlerimizle ilgili hayırlı olmayan bir gündemi vardır. Kimin haddine düşmüş ‘Kürtlere dokunmayın’ demek. Tarih, coğrafya göstermiştir ki bu coğrafyadaki hakların tek dostu Türkiye’dir.”

Bolton, Türkiye ziyaretinden önce yaptığı açıklamada, “Türklerin ABD ile tam koordinasyon içinde olmayan ve ABD’nin onay vermediği askeri faaliyetlere girmemeleri gerektiğini, böylece hem bizim askerlerimizi tehlikeye atmamaları hem de başkanın, bizimle birlikte savaşmış olan güçlerin tehlikeye atılmaması yönündeki şartını yerine getirmeleri gerektiğini düşünüyoruz” demişti. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 19:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 3 ay Önce

Vıro erı welleh vıro

SIRADAKİ HABER