Ahmet Türk: Kürt düşmanlığı yapanlara cevap verelim

MARDİN – Partisinin seçim çalışmalarında konuşan Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Ahmet Türk, iktidarın Kürt düşmanlığından başka bir şey yapmadığını belirterek, “Bu siyasete cevap vermek lazım” dedi.

Ahmet Türk: Kürt düşmanlığı yapanlara cevap verelim

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Ahmet Türk, 31 Mart yerel seçimleri çalışmaları kapsamında Mazıdağı ilçesinde temaslarda bulunarak, halk toplantısı düzenledi. Kente bağlı Kocakent (Têznê) kırsal mahallesinde yurttaşlarla bir araya gelen Türk, Kürtlerin kendilerine dönük iktidar eliyle yürütülen kirli siyasetin farkında olduklarını belirtti. Türk, “Ne siyasette, ne ekonomide, ne de adaletin daha ileri bir seviyeye ulaşması için bir adım atılmamıştır. Gece gündüz halkımıza olan düşmanlıktan, Kürtlere yönelik düşmanlıktan başka bir şey konuşulmuyor. Bunları görmek ve bu siyasete cevap vermek lazım” dedi. 

‘HER TÜRLÜ CEZAYA RAZIYIZ’

Yılardan bu yana siyasi mücadele içinde çok fazla bedel ödediklerini kaydeden Türk, “Demokrasi için, özgürlük için, Kürtlerin geleceği için hepimiz hazırız. Her türlü cezaya razıyız. Arkadaşlarımız halkının emanetini taşıdıkları için, inançlarına sahip çıktıkları için şuan cezaevinde. Biliyorsunuz ki; 97 belediyemize kayyum atandı. Sizlerin kararı, sizlerin oyları ve sizlerin sesi olarak belediyelere geldik ve kararlarınızı oylarınızı sesinizi tanımayarak kayyum getirdiler. 97 belediyede devlet kendi adamlarını başa getirdi. Hakkımızda yolsuzluklar ve kirlilikler için dava açılmadı. Fikirlerimiz için, Kürt olduğumuz için, Kürtlüğümüze ve insanlarımıza sahip çıktığımız için birçok arkadaşımız bugün cezaevlerinde" ifadelerini kullandı.  

Türk ve beraberindekiler daha sonra farklı kırsal mahallelerde bazı temaslarda bulundu. (Mardin/MA)

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 22:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER