Sarkık Göğüsler Mantar Sebebi

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr Ayşegül Sivri, Sarkık Göğüslerin Mantar Sebebi Olabileceğini Belirtti.

Sarkık Göğüsler Mantar Sebebi
Estetik cerrahi uzmanı Op. Dr Ayşegül Sivri, sarkık göğüslerin mantar sebebi olabileceğini belirtti.
Göğüsleri normale göre büyük ve sarkık olan kadınların özellikle yaz aylarında göğüs altında oluşan pişiklerden, kaşıntıdan ve mantar enfeksiyonlarından şikayet ettiğini ifade eden Op. Dr. Ayşegül Sivri, büyük göğüslerin kaderi olan göğüs altındaki yaralar nadiren de olsa bir çok ciddi sorunun habercisi olabildiğini söyledi. Op. Dr. Sivri, “Ancak bu yaraların sebebi daha çok göğüs altı mantarlarıdır. Göğüs altında oluşan ve türeyen mantarlar, bu bölgede kaşıntıya ve yaraya neden olabilmektedir. Vücuttaki sıcak ve terli bölgeler mantarların oluşması için uygun ortamlardır. Göğüs altı bölgesi, sıcak ve nemli bir ortam olduğu için bu bölgede mantar rahatsızlığına sık rastlanır” dedi.
Mantarların artması ve rahatsızlığın ilerlemesiyle birlikte göğüs altında yaralar açılabildiğini kaydeden Op Dr Ayşegül Sivri, “Bu gibi durumlarda iltihaplanma olabileceği için sorun ciddiye alınmalı ve ihmal edilmemelidir. Mantarlardan kaynaklı göğüs altı yarası probleminde krem ve merhemler tavsiye edilir. Mantarın türüne göre uygulanacak ilaç tedavisi değişebileceğinden, öncelikle mantar türü analiz edilir ve ardından tedaviye başlanır.” diye konuştu.
Bu gibi yaraların tedavi edilse de sık sık tekrarlayabildiğini anlatan Estetik cerrahi uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri tekrarlamanın engellenmesi için nedenin ortadan kaldırılması gerektiğini belirtti. Op. Dr. Sivri, “Bu gibi durumlarda sık karşılaşan hastalarımıza göğüs küçültme ve dikleştirme ameliyatını kesin çözüm olarak sunmaktayız. Göğüs küçültme ve dikleştirme ameliyatı 18 yaşını geçmiş sağlıklı tüm kadınlara uygulanabilen bir ameliyattır. Ameliyat ortalama 2 saat sürmektedir. Ameliyattan hemen sonra hastalar duş alabilirler ayrıca 5. günde işe ve sosyal hayata dönüş yapılabilirler. En sık sorulan sorulardan birisinin ameliyat sonrası süt verebilmenin etkilenip etkilenmeyeceği yönünde olmaktadır” dedi.
Op. Dr. Sivri, özellikle yaşı genç ve doğum düşünen kadınlarda süt kanallarını ve süt bezlerini koruyucu yöntemler ile göğüsleri küçültüp dikleştirdiklerini ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER