Plak, Bant, Video, Dvd Kayıt Mesleklerinde Düşüş Yaşandı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yılın ilk altı ayında sayısı en fazla azalan mesleğin plak, bant, video, DVD kayıt, kiralama ve satıcılığı olduğunu bildirdi.Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, yaptığı yazılı açıklamada,...

Plak, Bant, Video, Dvd Kayıt Mesleklerinde Düşüş Yaşandı
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yılın ilk altı ayında sayısı en fazla azalan mesleğin plak, bant, video, DVD kayıt, kiralama ve satıcılığı olduğunu bildirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, yaptığı yazılı açıklamada, Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü verilerine göre yılın ilk altı ayında sayısı en fazla azalan meslekleri açıkladı. Yazıcı, plak, bant, video, DVD kayıt, kiralama ve satıcılığı sayısında en fazla azalan meslek olduğunu belirtti.

1 Ocak - 30 Haziran 2014 arasında sayısı en fazla azalan meslek şöyle:

“Plak, bant, video, VCD, DVD kayıt, kiralama, ve satıcılığı (50), kuruyemiş ve kurukahve satıcılığı (39), hızarcılık ve bıçkıcılık (34), motorsuz taşıt aracı nakliyeciliği (29), Bakırcılık, kalaycılık, lehimcilik (26), motorlu araçlarla karayolu taşımacılığı (25), soba, kazan ve benzeri imal, satış ve tamirciliği (23), marangoz modelciliği (17), pastacılık, tatlıcılık, şekercilik ve şekerli maddeler imalciliği (15) ve ayakkabı, terlik, deri eşya satıcılığı ve tamirciliği (13) azaldı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER