Oylar Cumhurbaşkanlığı İçin

İzmir’in Çeşme ilçesinden yurt dışına çıkış yapanlar, Cumhurbaşkanlığı seçimi için Çeşme gümrük kapısında oylarını kullanmaya devam ediyor.İlk turu 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili oy kullanma...

Oylar Cumhurbaşkanlığı İçin
İzmir’in Çeşme ilçesinden yurt dışına çıkış yapanlar, Cumhurbaşkanlığı seçimi için Çeşme gümrük kapısında oylarını kullanmaya devam ediyor.

İlk turu 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili oy kullanma işlemleri Türkiye genelinde kara yolu, havalimanları ve limanlarda devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi vatandaşların oy kullanma işlemleri Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla kara yolu, havalimanları ve limanlardaki 42 ayrı gümrük kapısında gerçekleştiriliyor.

Türkiye'de ilk kez yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde yurt dışında yaşayan ve seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar oy kullanabilecek. Sınır kapılarındaki oylama 10 Ağustos Pazar günü akşamına kadar devam edecek. Cumhurbaşkanının yeterli oy bulunup seçilememesi halinde ikinci oylama 17 Ağustos Pazar günü ile 24 Ağustos Pazar günleri arasında yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER