Mustafa Sarıgül Nevruz Ateşinden Atladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Küçükçekmece’de Nevruz ateşini yakıp üstünden atladı. Sarıgül, doğa gibi insanların da kendilerini yeni bir bahara hazırlaması gerektiğini söyledi.İstanbul Büyükşehir...

Mustafa Sarıgül Nevruz Ateşinden Atladı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Küçükçekmece’de Nevruz ateşini yakıp üstünden atladı. Sarıgül, doğa gibi insanların da kendilerini yeni bir bahara hazırlaması gerektiğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Küçükçekmece Arenamega’da baharın gelişini simgeleyen Nevruz Bayramı kutlama etkinliklerine katıldı. Kutlamalara Mustafa Sarıgül’ün yanı sıra Türkiye Caferileri lideri Selahattin Özgündüz, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, milletvekilleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kutlama öncesi vatandaşlarla sohbet eden Sarıgül, dışarıda Nevruz ateşi yakıp üstünden atladı, örs üzerinde demir dövdü. Dışarıda Nevruz geleneğini yerine getirdikten sonra salona geçen Mustafa Sarıgül, Nevruz mesajında şunları söyledi:

“Doğa kendisini yeni bir bahara hazırlıyor. İnsanların da kendilerini yeni bir bahara hazırlaması lazım, gönül temizliği yapması lazım ama bakıyorum ki insanlar kendilerini yenileyemiyor. Bu Nevruz'a çok karanlık giriyoruz. İnsanların da kendi gönüllerindeki kin, nefret duygusunu dışarıya atması lazım. Herkesin, 'Barış, demokrasi, özgürlük' demesi lazım. Nevruz Bayramı herkesin bayramı. Lazların da Kürtlerin de Abazaların da. Ben istiyorum ki Nevruz'u herkes coşkuyla kutlasın ama yurttaşlarımızla el ele, kol kola, umuz omuza olalım. Herkes kendi kültürünü, kendi inançlarını yaşasın, kendi dilini konuşsun."

Türkiye Caferileri lideri Selahattin Özgündüz ise, “İnşallah bu Nevruz ülkemiz için de yeni bir baharın başlangıcı olur. Birliğimiz bozulmasın diye gayret gösteriyoruz. CHP’lisi, AKP’lisi, MHP’lisi hepimiz bu ülkenin kardeşleriyiz, böyle olmak zorundayız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER