Müezzinoğlu Ve Topbaş Kırklareli’de

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, 2003 yılı Ocak ayında Türkiye’nin en çok satan gazetelerinin manşetlerinde, 'Türkiye Ocak ve Şubat aylarında memur maaşlarını ödeyemeyecek', 'Türkiye konkordato ilan etmeli', Türkiye borçlarını...

Müezzinoğlu Ve Topbaş Kırklareli’de
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, 2003 yılı Ocak ayında Türkiye’nin en çok satan gazetelerinin manşetlerinde, 'Türkiye Ocak ve Şubat aylarında memur maaşlarını ödeyemeyecek', 'Türkiye konkordato ilan etmeli', Türkiye borçlarını yeniden yapılandırmalı' başlıklarının yer aldığını ifade ederek, "Türkiye’nin ekonomisi bozulacak manşetlerini de hatırlarsınız. Bunu kimler attı? Kıt akıllılar attı" dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kırklareli’de vatandaşlarla bir araya geldi. Partisinin düzenlediği toplantıya katılan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, 31 Mart sabahından itibaren Trakya’da farklı bir dönüşümün sabahını birlikte yaşayacaklarını söyledi.

2003 yılı Ocak ayı gazete manşetlerini "kıt akıllıların" attığını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, "2003 yılı Ocak ayında Türkiye’nin en çok satan gazetelerinin manşetlerinde 'Türkiye Ocak ve Şubat aylarında memur maaşlarını ödeyemeyecek', 'Türkiye konkordato ilan etmeli', 'Türkiye borçlarını yeniden yapılandırmalı' başlıklarını manşetlerini göreceksiniz. Türkiye hükümeti Türk parasından 6 sıfır atılma kararı aldığında işte enflasyon artacak, Türkiye krize girecek, Türkiye’nin ekonomisi bozulacak manşetlerini de hatırlarsınız. Bunu kimler attı? Kıt akıllılar attı. Kimler attı? Kıt vizyonlu olan insanlar attı. Recep Tayyip Erdoğan ne dedi; 'Bu milletin zenginlikleri ve imkanı bu millete yeter de artar bile, milletin imkanlarını millete sunmak gerekir'" ifadelerini kaydetti.

“ÜLKEMİZDE BAŞKA BİR YÖNETİM TARZI OLSAYDI, ATAMALAR YAPILIRDI VE BİZLER DE UYMAK ZORUNDA KALIRDIK”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş ise, "İyi ki ülkemizde demokratik bir rejim var" diyerek, başka bir yönetim tarzı olsaydı, atamaların yapılacağını ve herkesin buna uymak zorunda kalacağını dile getirdi.

Türk milletinin bin yıllık tarihini olduğunu, Türk milletinin medeniyetleri kurmuş, dünyaya iz bırakmış ecdadın mensupları olduğunu hatırlatan Topbaş, "Günümüz dünyasında artık küresel köy denmekte, hudutların sanal hale geldiği bir dönemde yaşamaktayız. Böyle bir süreçte adeta insanların kaderleri birbirine bağlı duruma geldi. Bu bakıma bütün coğrafyalarda yönetimlerde, ülkelerde her bireyin ve idarecinin dünyanın barışına ve geleceğine katkı sunma arzusu içinde olması gerekmektedir. Çünkü kaderlerimiz birbirimizi etkiliyor. Böyle bir dünyada yaşamaktayız. Böyle bir dünyada özellikle gelişmiş ülkelerde yerel yönetimler ülkelerin gelişmesinde ve geleceğe taşınmasında önemli etken olduğu ve bu yönde gelişmiş ülkelerde yerel yönetimlerin gücünü arttırdığını biliyoruz. Yurt dışında bulunduğum dönemlerde, hatta Birleşmiş Milletler'deki görevlerim sırasında da bu nasıl başarıldı diye sorgulanmakta" dedi.

Türkiye'nin yerel yönetim arifesinde olduğunu belirten Topbaş, "İyi ki ülkemizde demokratik bir rejim var. Başka bir yönetim tarzı olsaydı, atamalar yapılırdı ve bizler de uymak zorunda kalırdık. Yani milli iradenin sandığa yansıması önemli bir husus ve bu konuda tüm yurttaşlar olarak bizler yerel yönetimin biraz daha şehir menfaatini kişisel menfaatini ön planda tuttuğu için siyasi kimlikleri biraz daha kenarda bırakarak, kimden hangi hizmeti alabiliriz, kim sözünün arkasında durur kime güvenebiliriz anlayışıyla yetki verilmesi demektir" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve Başkan Topbaş seçim otobüsü ile Kırklarelili vatandaşları selamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER