Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Ne kadar merkezin değerlerine kuşkucu davranan eksantrik insanımız varsa o kadar yeniliğe açığız demektir” dedi.Aydın Üniversitesi tarafından Florya Yerleşkesi’nde düzenlenen ‘Eğitimde İyi Örnekler...

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı:
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Ne kadar merkezin değerlerine kuşkucu davranan eksantrik insanımız varsa o kadar yeniliğe açığız demektir” dedi.

Aydın Üniversitesi tarafından Florya Yerleşkesi’nde düzenlenen ‘Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı’ konulu konferansa; Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve çok sayıda öğretim görevlisiyle öğrenci katıldı.

Eğitim kurumlarının inovasyon konularında başarılı olmasının bünyesinde ‘eksantrik’ insanlara bağlı olduğunu belirten Bakan Avcı, “Amerika’da üniversitelerin en başarılı, en üretken oldukları dönemlerle ilgili yapılan bir araştırmaya göre, en üretken dönemleri eğitim öğretim kadrolarında eksantrik hocaları bünyelerinde topladıkları zaman olmuş. Bir üniversitenin, bir eğitim kurumunun yenilikler üretme, inovasyon konularında başarılı olması, bünyesinde ne kadar eksantrik insan barındırdığına da bağlı. Ne kadar merkezin değerlerine kuşkucu davranan eksantrik insanımız varsa o kadar yeniliğe açığız demektir” ifadelerini kullandı.

‘Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı’ programında emeği geçenleri de ‘eksantrik’ insanlar olarak gördüğünü kaydeden Avcı, “Merkezden kaçış anlamına gelen, yerleşik değerleri sorgulayan, onlardan en azından kuşku duyan, 'Başka türlü de olabilir başka bir dünya da olabilir' diyen zihinlerin ürünleri olarak görüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımından dolayı Bakan Avcı’ya plaket verildi. Dışarıda kurulan stantları gezerek öğrencilerle sohbet eden Avcı, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER