Milli Eğitim Bakanı Avcı Bilecik’te

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, SBS ile ilgili olarak, “İnşallah önümüzdeki yıl ve ondan sonraki yıllarda müfredatta yani sene içerisinde okutulan dersler ve onlardan alınan notlarla değerlendirmelere katılacağı bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz”...

Milli Eğitim Bakanı Avcı Bilecik’te
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, SBS ile ilgili olarak, “İnşallah önümüzdeki yıl ve ondan sonraki yıllarda müfredatta yani sene içerisinde okutulan dersler ve onlardan alınan notlarla değerlendirmelere katılacağı bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Bakan Avcı, memleketi Pazaryeri ilçesine bağlı Demirköy köyünde Geleneksel Birlik ve Beraberlik Pilav etkinliğine katıldı. Baba ocağında akrabalarıyla ve hemşehrileriyle hasret gideren Bakan Avcı, pilav kazanı başında da gazetecilere poz verdi. Daha sonra köy kahvehanesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Avcı, SBS’nin bundan sonra yapıyıp yapılmayacağıyla ilgili soru üzerine, “Her halükarda Fen ve Anadolu Öğretmen Liselerinin kapısında ciddi yığılma olan okullara bir eleme yapmak gerekiyor. Ama bunu tek bir sınava, çocukları strese sokan, sadece test becerilerine dayalı tek bir sınava bağlı olarak öğrenci seçmek hepimizin şikayet ettiği bir konuydu. Geçenlerde Meclis'te de gerekli açıklamaları yaptım. Siz de takip etmişsinizdir onları. İnşallah önümüzdeki yıl ve ondan sonraki yıllarda müfredatta yani sene içerisinde okutulan dersler ve onlardan alınan notlarla değerlendirmelere katılacağı bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz. Bu merkezden yürütülecek ve merkezde değerlendirilecek, dallarında da hiçbir öğretmenin kendi sınavında değil öğretmenlerin farklı sınıflarda gözetmen olarak görevlendirilecekleri sınavlarla sene içi başarıları da değerlendirilecek ve onların değerlendirmeleri toplamında sıralama puanı yapılabilecek” dedi.

“Türkiye’de nüfusu 300 bin olan yerlerde Fen ve Anadolu Öğretmen Liseleri kapanmayacak yenisi açılmayacak” diyen Avcı, “Gerekli öğrenci alt yapısı olmayan yerlerdeki okullar dönüştürülecek ama bütün okullarımız mevcut kapasitelerine göre değerlendirilecek” dedi.

Pilav günü etkinliğine, Bilecik Vali Vekili Süleyman Deniz, KİT Komisyonu ve AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Kaymakam Vekili Bekir Çelik, Vali Yardımcısı Eflatun Can Tortop, Pazaryeri İlçe Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, köy muhtarı İsmail Ünsal ile vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER