HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "AK Parti’nin kazanmasına izin vermeyeceğiz" dedi.1 Ekim’de Özalp’ta çıkan olaylarda yaralanan ve Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Ömer Faruk...

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "AK Parti’nin kazanmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
1 Ekim’de Özalp’ta çıkan olaylarda yaralanan ve Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Ömer Faruk Satılmış, dün akşam hayatını kaybetti. Özalp’ın Damlacık Mahallesi’nde düzenlenen cenaze törenine Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın yanı sıra DTK Eş Başkanı Hatip Dicle, HDP il ve ilçe başkanları ile vatandaşlar katıldı. Törende bir konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, AK Parti’nin Van’da kazanmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Yüksekdağ, “Bu kadar cenazenin, ölümün arasında bu kadar gözyaşının arasında asla ve asla kazanmalarına izin vermeyeceğiz. Milyonlarca insanın cesedini çiğneyemeyecekler. Bizimde mi cesedimizi çiğneyeceksiniz? Buyurun. Bırakın gençlerimizi, bu halkın temsilcilerinin cesedini yere serecekseniz, bizim korkumuz yok. Ama burada kazanmanız için milyonlarca insanın cesedini çiğnemeniz gerekecek. Asla ve asla Van’da kazanmanıza izin vermeyeceğiz. Her gün bir evladımızı katlederken, her gün bir canımızı kaybederken sizin kazanmanıza izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.
Hayatını kaybeden Ömer Faruk Satılmış’a Allah’tan rahmet dileyen Yüksekdağ, ailesine de başsağlığı diledi. Yüksekdağ ve beraberindekiler, cenaze sonrası ilçeden ayrıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER