Gümrük Ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’dan Bayram Mesajı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Ramazan Bayramı’nın, başta Gazze olmak üzere, tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı acıları, sıkıntıları paylaşmak, onlara dua etmek ve yardım elimizi uzatmak için vesile olmasını...

Gümrük Ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’dan Bayram Mesajı
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Ramazan Bayramı’nın, başta Gazze olmak üzere, tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı acıları, sıkıntıları paylaşmak, onlara dua etmek ve yardım elimizi uzatmak için vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, Ramazan Bayramı mesajı yayımladı. Ramazın’ın birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının güçlendiği bir yenilenme ayı olduğunu kaydeden Bakan Yazıcı, “Ramazan rahmet ve berekettir. Ramazan paylaşmaktır. Ramazan yaşlıların, kimsesizlerin, gariplerin daha çok hatırlandığı aydır. Ramazan ayının bu özel manevi ikliminin ardından idrak ettiğimiz Ramazan Bayramında ise kardeşliğin, dayanışmanın ve paylaşmanın en güzel örnekleri hayat bulur.Bu sene ne yazık ki Ramazan ayı İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırıları nedeniyle tüm Müslümanlar için acıyla geçti. Ramazan Bayramı’nın, başta Gazze olmak üzere, tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı acıları, sıkıntıları paylaşmak, onlara dua etmek ve yardım elimizi uzatmak için vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bayrama evlerinden uzakta giren, savaş ve çatışma ortamında bulunan vatandaşlara kayıtsız kalmanın mümkün olmadığını belirten Yazıcı, yayınladığı mesaja şöyle devam etti:

“Komşu ülkelerde yaşanan gerilim ve çatışmadan kaçan mağdurlara, muhtaçlara yardım elimizi uzatmak, millet olarak tarihimizden bize miras kalan en güzel hasletlerimizden biridir. Bundan sonra da millet olarak mazlumların ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Türkiye, yurt içinde ve yurt dışında, sorumluluk bilinciyle hareket eden güçlü bir ülkedir. 2023’ün güçlü Türkiye’sine doğru hızla yürürken; çocuğuyla, genciyle, engellisiyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle el ele, gönül gönüle olacağız. Ramazan Bayramı’nın, öncelikle içinde bulunduğumuz coğrafyaya ve tüm dünyaya barış, huzur ve istikrar getirmesini temenni ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER